juhendajadKristi Allas

Kristi on joogaga tegelenud üle 14 aasta ning kokku puutunud erinevate joogakoolkondade õpetustega. Ta on läbinud Yoga Alliance’i 200h Vinyasa jooga õpetajate koolituse. Täiendavalt on ta õppinud Yin-jooga ning rasedate jooga juhendajaks. Ta on õppinud ka klassikalist joogat ja joogateraapiat.

Kristi poolt juhendatavad joogatunnid ja tema enda joogapraktika on suures osas mõjutatud Ashtanga Vinyasa joogast, Hatha joogast ja Yin joogast. Jooga on Kristi jaoks elurõõmu ja enesearmastust äratav ning keha ja meelt tervendav loominguline protsess, mida ei saa reeglitesse ja raamidesse suruda.

Lisaks joogale tegeleb Kristi ka klassikalise balletiga, mis on tema südamelähedane hobi olnud juba lapsest saati. Uljana ja Simo

Uljana on naine, kes väljendab oma ühendust vaimuga läbi hääle ja pillide, mis teda ruumis toetavad. Kausid, gong, trummid. Tänu oma sügavale elukogemusele on ta pühendumas oma elu inimeste aitamisele. Aidates inimestel tagasi tulla oma vaimu teele, aitab ta neil meenutada oma algset elumissiooni. Uljana soovib olla laulu ja mänguga võimalikult puhas ja tühi kanal, et Universum saaks läbi tema teha tööd, mida iga inimene individuaalselt kindlal ajahetkel vajab.

 

Simo on heliterapeut, gongimeister ja naerujooga juhendaja. Talle meeldib elada kergelt ja lihtsalt, luues ühendust vaimuga enda sees. Simo on õppinud erinevate õpetajate juures ning praktiseerinud heliteraapiat paljude gruppide peal. Tema lemmik tegevuseks on olnud lastele mängimine ja reisimine erinevatesse väekatesse paikadesse. Simo usub, et helidel on meid avav mõju, millega on võimalik luua reaalsust puhtal kujul.Anil Chandwani

Anil Chandwani
https://www.linkedin.com/in/anil-chandwani-9230b634/

Rohkem kui 23 aastat kogemust mediteerijana ning meditatsiooni õpetajana on andnud Anilile unikaalsed oskused õpetada ning edasi anda meditatsiooni. Mis teevad tema oskused nii unikaalseks on tema kogemus ülieduka suurettevõtete juhina, kes saavutas suurima edu tuues meditatsiooni oma igapäevaellu.

Tema õpetused on mitmekülgsed ja unikaalsed, hõlmates mitmeid erinevaid tehnikaid ning võimaldades ma õpetustest kombineerida erinevaid praktikaid. Anil on omandanud põhjalikud teadmised NLP (Neuro-Linguistic Programming), Kliinilise Hüpnoosi, Hinagmise ja Mindfulness tehnikate alal ning omab vastavaid sertifikaate.

Anili unikaalne õpetusviis aitab näha ja aru saada meie endi harjumustest ning käitumismustritest, allasurutud emotsioonidest, mis meid piiravad ning jõuda lahenduseni, selguseni kuidas nendest vabaneda.

Anil on töötanud individuaalselt inimestega ning juhendanud kursusi nii eraisikutele kui ettevõtetele üle kogu maailma sh USA, Hiina, Venemaa, Vietnam, Türgi, India ja mitmetes Euroopa riikides.Helve Pettai

Tervis loodusest, Hiina traditsioonilise tervisekultuuri ja loodusravi konsultant, iidsed Hiina imperaatorite salaretseptid, 2003-ndast aastast otseturunduse finantskogemus, 2008-ndast ainult Rahvusvaheline Korporatsioon FOHOWDami Adeyemi (Nigeeria) ja Karolin Mäe (Eesti)

Tundi juhendavad Dami Adeyemi (Nigeeria)  ja  Karolin Mäe (Eesti). Dami on aastaid tantsinud ja esinenud erinevate Nigeeria kollektiivide koosseisus. Damil on fantastiline hääl, mis saadab tihti tema tantsu. Lisaks andekale tantsijale on ta fantastiline disainer, kes on loomas oma rõivabrändi Hadassahmade. Karolin jõudis aafrika tantsudeni ligi 10 aastat tagasi Taanis õppides. Hiljem on ta ennast täiendanud nii USAs, Itaalias kui Gaanas. Karolin kuulub Lääne aafrika trummi- ja tantsutrupi KUKU koosseisu. Mirell, Kadri Helene ja Fred

Mirell Merirand
Minu tee teadliku eluviisi juurde sai alguse toitumisest. Tütre tundlik nahk hoidis meid pidevas tähelepanus kõige suhtes mida me sisse tarbisime või peale määrisime ning kuidas seejärel keha reageeris. Puhas, tervislik ja teadlik toitumine on samm eneseleidmise protsessis. 

Aastate jooksul olin proovinud erinevaid joogastiile ja käinud erinevate õpetajate juures. Kuid sattudes esmakordselt kundalini jooga tundi, oli see kohene arusaamine, et mu otsingud on lõppenud. Armusin hetkega kundalini jooga filosoofiasse ja tundide ülesehitusse – seal on meditatsioonid, mantrate laulmised, füüsiliselt proovile panevad harjutused. Kõik selleks, et hing saaks loa heliseda ja egopõhised hinnangud purustatud. Ja kes kord tõelist armastust on tunda saanud, soovib seda jagada.

Oluline on meeles pidada, et jooga keskendub sinule ja sinu elule. See on teekond, kus sa avastad, kes sa oled ja õpid kuulama, mida su kehal sulle öelda on.

Kadri Helene Palgunov

Kristallid on meie armsad abilised juba iidsetest aegadest, aidates meil avarduda ja tuua muutusi meie ellu kas siis teadlikult või alateadlikult. Kristallid tervendavad kogu keha, nad töötavad nii füüsilisel, emotsionaalsel, mentaalsel kui ka vaimsel tasandil. Nad mitte ei kõrvalda sümptomeid, vaid mõjutavad vaikselt põhjust. Kõige parem viis osa saada kristallide raviomadustest on neid kanda, kasutada meditatsioonil, kristalliteraapiaseanssidel või lihtsalt hoida neid oma kodus.Susanna Mittermaier

On Pragmaatilise Psühholoogia raamatu autor, Rahvusvaheline koolitaja, Pragmaatilise Psühholoogia Looja, Parima müügiga autor

Tema koduleht:http://www.susannamittermaier.comAndri Afanasjev ja Ilona Maria Abiline

Andri Afanasjev

Olen mees, kes loob helisid instrumentidega, kui ka oma häälega. Loon ruumi, kus on hea lihtne ja turvaline olla. Teen seda, mida austan, millesse usun ja nii hästi, kui oskan. Õpin igapäev midagi uut nii enda ümber olevast, kui ka iseendast. Jagan seda, mis on mind aidanud ja mida olen kogenud. Olen läbinud „Communication and perception“, „Life recovery“, „Personal moral values and dignity“ ja „Life changes“ koolituse - 2005 a., Reiki I, II aste – 2012-13 a., Teadliku Muutuse Kunst I, II - 2015 a., Eneseteadlikkuse ja isikliku arengu kooli – 2015-2017 a.

Ilona Maria Abiline

Olen elukunstnik, muusik ja tantsija. Leian inspiratsiooni loodusest ja armastusest. Nendes kogetud mustrid ja värvid peegelduvad ka minu loomingus. Ruumihoidjana toetan rändureid intuitiivse lauluga, mis tuleb läbi südame.Kersti Salo ja Keith Jürimäe

Keith Jürimäe
Olen aastate jooksul jõudnud teadliku eluviisi juurde läbi oma laste ja abikaasa, kellel on teatud talumatused toitumise osas. Läbi selle olen jõudnud missioonini pakkuda inimestele puhast tervist läbi loodusliku mineraalvee, mida täna toodame ja turustame meie ettevõtte Bio-Water OÜ alt.

Vesi on imeline ja annab meile võimaluse olla teadlik ja tervendada iseennast! 

Igapäevaelus olen ettevõtja ja pean loenguid vee teemal.

Kersi Salo
Põhitegevuseks on rootsi klassikaline massaaz, millesse on sisse toodud nii kupumassaaz kui ka akupunktuur.

Minu erialane tee:
1998-2005  töötanud Kuressares hambaarsti assistendina ( sisaldas iga-astaseid meditsiinialaseid kursuseid Tartu Ülikooli juures)
2005- 2006 Tallinna tervishoiu Kõrgkoolis massaazi kursused 1000 t
2007- 2011 Hiina meditsiin - Eesti Neijingi Koolis Haapsalus
2011 Kutsetunnistus - Hiina Loodusterapeut II
2011- 2016 täiendavad seminarid Haapsalus
2016 Hiina loodusterapeut II kutsetunnistuse uuendamine
2007 Reiki I aste; 2008 Reiki II aste - õpetaja Jaan Jääts ( Tallinn)Johan Ekenberg (Rootsi)

Johan on karismaatiline ja inspireeriv õpetaja, kellel on suurepärane grupitöö kogemus (pea 30 aastat) ning võime esitada oma teadmisi kaasahaaravalt, lihtsalt ja arusaadavalt. Imetlusväärne on Johani oskus luua vaba ja sundimatu õhkkond, mis julgustab käsitlema ka kõige isiklikumaid teemasid. Tabude puudumine ja taktitunne samaaegselt, hoogne tempo, huumor ja sügavus - see on iseloomulik Johani õpetamisviisile. Ilmselt seepärast leidubki nii palju osalejaid, kes aastast aastasse uuesti kursusele tulevad. Ta on kirjutanud paar raamatut ning lisaks käesolevale seminarile töötab ka firmadega motivatsioonikoolitusi ja efektiivse suhtlemise seminare tehes. Mõni aasta tagasi avas Johan Rootsis oma seminarikeskuse.

 Aale-Triinu Sonn ja Riinu Verlin

Aale-Triinu Sonn
Rasedate jooga õpetaja aastast 2006, sünnitusjärgse jooga õpetaja aastast 2014 ja doula ehk pere- ja sünnitoetaja aastast 2018. Kolme lapse ema

Olen juhendanud lapseootel emade joogatunde alates 2006. aastast. Minu tundide harjutused on iseenesest täiesti lihtsad – igaüks suudab neid teha! Samas võin ma öelda omaenda kogemusest, et need on nii tõhusad, et parandavad kogu elu kvaliteeti ja aitavad Sul endaga tõeliselt heaks sõbraks saada. Usun, et need teadmised ja kogemused jäävad loomulikuna Sind saatma läbi kogu elu. Hiljem tagasi vaadates võibolla vaid imestad: “Kuidas ma ilma nende nippide ja tarkusteta üldse elasin?”"

Leian ka, et sünnitus on üks imeline ja erakordne jooga liik, mille peamised tehnikad on teadlik hingamine, lõdvestumine, keha tagasiside täielik "kuulamine", tänulikkuse praktika, jne. :) Peale teise lapse sündi 2014. aprillis kasvas minu tundidest loomulikuna välja ka sünnitusjärgne jooga emadele koos beebidega. Täna olen kolme lapse ema, olles teadlikult pidevalt täiendanud end nii rasedusaegse kui naise peale sünnitust perioodi tervise teemadel. Juunist 2018 olen ka diplomeeritud doula ehk pere- ja sünnitoetaja. Olen just asutamas ka oma blogi Teadlik Ema, loodan peatselt seda Sulle tutvustada! :)"

Läbitud koolitused lisaks Kriya Hatha Jooga õpetajate täispikale väljaõppele:

* 2017 september - 2018 juuni. Doula ehk sünnitoetaja ja imetamisnõustaja väljaõpe (Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool. Koolitajad: Karita Mikko, Ingrid Kaoküla, Elina Piirimäe, Ülle Lember, Küllike Lillestik).
* 2017 veebruar - aprill. 32-tunnine sertifitseeritud lastemassaaži algkursus, pedagoog lasteterapeut/füsioterapeudi assistent Marika Must.
* 2017 veebruar. "Õidepuhkemine", 6-nädalane vaagnapõhjalihaste tervise e-kursus. Koolitajad Katri Ristal ja Kaija Margumets (www.minaolenginaine.ee).
* 2016 juuni. Lastejooga lühiseminar, koolitaja Dana Biechonski (SACH Internatsional Transpersonaalse hüpnoteraapia ja psühhoteraapia kool; European Institute Of Body Oriented Healing Arts).
* 2016 juuli-august. Ämmaemanduskeskuse perekooli tunnid (kokku 12h, koolitajad: ämmaemand Ingrid Kaoküla ja rasedate võimlemisõpetaja Iren Laidma, www.ammaemanduskeskus.ee);
* 2015-2016 nov-jaan. Ema ja beebi jooga koolitus 1. ja 2. osa, koolitaja Natalie Sanna (Bliss Yoga Stuudio). Õppe teemad: Keha ja meeleseisundite muutused, emotsionaalne tugi sünnitusjärgses perioodis. Sünnitusjärgsed taastumisetapid. Arendusjooga beebile: harjutused/mängime/laulame. Beebimassaaž, “sonic” helimassaaž.
* 2006 Ülle Lemberi rasedate jooga näidistunnid (www.paikesetants.ee);
* 2005 kriya hatha jooga õpetajate väljaõppe osana rasedusele kohandatud kriya hatha jooga 18 põhiharjutust. 

Riinu Verlin
Sünnitoetaja, imetamisnõustaja

Sündisin 1971 aastal Jõgeval, aga kogu oma teadliku elu olen kasvanud ja koolis käinud Pärnus. Abiellusin väga noorena 1990 aasta kirkal veebruaripäeval ja sündinud liit on püsinud tugevana siiani. Tänaseks olen emaks üheksale pojale ja ühele tütrekesele. Meie vanim poeg on sündinud 1990 ja noorimad lapsed 2012 aastal.
Pikki aastaid pühendusin oma lastele ja kodutalule, märksõnadeks siis looduslähedus, isetegemine ja eneseotsingud. Minu suurimaks sooviks on luua terve ja hästitoimiv pere, anda oma lastele kasvamiseks ja toimetamiseks just selline keskkond, mis nende arengut ja iseolemist kõige paremini toetaks. Kolmel minu lastest on õnn olnud sündida kodus.
Kodussünnitusega olen seotud olnud selle liikumise algusaegadest peale ja aktiivsünnituseks ettevalmistusega, kord vähem, kord rohkem, pea sama kaua. Tihedamalt sünnitoetusega tegelenud alates 2006. aastast. Sellest peale olen osalenud ka loengutel, kursustel ning koolitustel ja püüdnud oma oskusi ja teadmisi jõudumööda täiendada ja targematelt juhatust otsida.
Tahan siinkohal tänada oma inspireerivamaid õpetajaid naiseks olemise teel – Merje Luuki ja Kristiina Vunki, Ülle Lemberit, Ingrid Kaoküla, Elery Tammemäge, Terje Tähet, Karita Mikkot, Küllike Lillestikku, Elina Piirimäed, Natali Sannat, Õnnela Hansonit, Binnie Dansbyt, Patric Howserit, Cornelia Enningut, Debra Pascali Bonarot, Cornelia Freiset ja paljusid teisi võimsaid ja väekaid naisi ja mehi mu ümber.
Eriline tänu läheb veel kõigile neile naistele, kes on pikki aastaid mind ümbritsenud ja minuga oma emaks ja naiseks olemise kogemust jaganud, ning oma perele ja lastele, kes on olnud mu suurimad toetajad ja õpetajad.
Hetkel annan Pärnus sünnituseks ettevalmistavaid joogatunde ja toetan emasid ja peresid nii tita sünni eelselt kui järgselt. Mul on suur õnn olnud abiks olla sünnitustel nii haiglas kui kodus. Olen koolitatud sünnitoetaja ja imetamisnõustaja, õppinud rasedate- ja beebimassaaži, tunnen huvi traditsiooniliste tervendamisviiside, toitumisteraapia, taimeravi ja homöopaatia vastu. Aastaid olen tegelenud ka waldorfpedagoogikaga.
Oleme ühiselt loonud oma kogukonna “Väiksed Sammud”, kus pereväärtusi, looduslähedust, tervendamist ja enesearengut hindavad naised saavad kohtuda ja vastastikku tuge ja inspiratsiooni jagada. Alates 2015 aasta septembrist tegutseme oma ruumides Pärnu kesklinnas.
Lapseootused, sünnid ja sünnikogemused, naiseks ja emaks olemine ning lastega koos kasvamine on olnud teekond, mis on teinud mind rikkamaks, kui eales oodata olen osanud. Minu teekond haiglasünnituste rutiinist ja tehnokraatia usaldamisest sisemise jõu tunnetamise ja enseusalduseni on olnud pikk, keeruline ja minu jaoks suur enese otsimise, kaotamise ja leidmise aeg. Olen jõudnud äratundmiseni, et lapse kandmine ja sünnitamine on üheks väestavamaks ja müstilisemaks kogemuseks naise elus, andes talle võimaluse kogeda sügavat spirituaalsust ja loovust. See teekond on õpetanud mind pühitsema iga sündi ja väärtustama iga teadlikult tehtud valikut.
Seetõttu soovin toetada võimalikult paljude naiste sedalaadi kogemust. Arvan, et iga naine väärib võimsat sünnitust ja iga laps leebet sündi!Jocke ja Terje

Terje and Jocke started to become interested in Ashtanga Yoga in around the year 2000 when they took part in Ashtanga workshops and classes in Ashtanga Yoga School of Helsinki. It wasn't until around 2005 when they dedicated more time and energy to their practice and on January 2nd, 2007, they opened their own place and started teaching, in Tallinn, Estonia. The opening of their studio marks the starting point for Ashtanga Yoga in Estonia. Since then, the community they started has expanded to many places around Estonia and even Latvia. 

Terje and Jocke both have a strong teaching and education background in the health and fitness industry, since 1998. Jocke has worked as a Les Mills educator and as a product manager and a concept creator in SATS fitness chain. Terje has similar background working as an educator in Fitness Academy of Finland and concept creator, educator and club manager in SATS.

Jocke is the creator of YOGAFUNC, a fitness yoga concept that was started in Estonia in 2011 and is now being taught and practiced by many people in Estonia, Latvia, Finland, Austria and Italy. The Ashtanga Monkey Yoga method is the next step for the Funcsters who want to start teaching an approach that goes deeper into the body, mind, and heart. YOGAFUNC is created for the fitness studios and music is used to motivate and inspire the participants, Ashtanga Monkey Yoga is based on the breath and takes the participants into deeper layers of their being.Oopus

OOPUS - see on kosmoselaeva arhailine kontrollruum (***ENG below)

OOPUSes kohtuvad pärimusmuusikast tuntud instrumendid live elektroonilise muusika ning kohaspetsiifiliste visuaalidega. Žanriliselt saab liigitada OOPUSe live-elektroonilise pärimuse ja folktroonika alla, kus kohtuvad psy-ambient-techno-trad. Vanad pillilood on eelkõige tantsumuusika, tänapäeva tantsumuusika aga elektrooniline - OOPUS liidab ja loob seda kõike lives ja tulemuseks on täielik elamus kõikidele meeltele.

OOPUS on
Mari Meentalo (flööt, vokaal, Eesti torupill, parmupillid, pikkvile, hulusõ, efektiplokid ning looper),
Johannes Ahun (analoogsüntesaatorid)
Aleksander Sprohgis (valgus ja visuaalid).


***(ENG) OOPUS combines psy-ambient-techno-trad music with live visuals. It is a control room of archaic space ship where traditional instruments meet modern synthesizers and co-create this world of dance and wonder live. OOPUS take bits and pieces of North European folk tunes and combines them with modern club culture mixing and matching old and new and making it relevant for contemporary audiences.
OOPUS is Mari Meentalo (Estonian bagpipes, flute, hulusi, overtone whistle, jew's harps, vocals, effects pedals and looper), Johannes Ahun (analog synthesizers) and Aleksander Sprohgis (lights and visuals).
 Mirell Merirand

Minu tee teadliku eluviisi juurde sai alguse toitumisest. Tütre tundlik nahk hoidis meid pidevas tähelepanus kõige suhtes mida me sisse tarbisime või peale määrisime ning kuidas seejärel keha reageeris. Puhas, tervislik ja teadlik toitumine on samm eneseleidmise protsessis. 

Aastate jooksul olin proovinud erinevaid joogastiile ja käinud erinevate õpetajate juures. Kuid sattudes esmakordselt kundalini jooga tundi, oli see kohene arusaamine, et mu otsingud on lõppenud. Armusin hetkega kundalini jooga filosoofiasse ja tundide ülesehitusse – seal on meditatsioonid, mantrate laulmised, füüsiliselt proovile panevad harjutused. Kõik selleks, et hing saaks loa heliseda ja egopõhised hinnangud purustatud. Ja kes kord tõelist armastust on tunda saanud, soovib seda jagada.

Oluline on meeles pidada, et jooga keskendub sinule ja sinu elule. See on teekond, kus sa avastad, kes sa oled ja õpid kuulama, mida su kehal sulle öelda on.

Kundalini joogaga regulaarselt tegelemine purustab päris kiiresti inimese illusioonilised vaated elule ja ohvrimängud. Jõutakse taipamiseni, et ollakse ise enda elu loojad. Seda nimetatakse teadlikuks elamiseks. Elamiseks enda tões, kus sündmused ei juhtu sinuga, vaid sina põhjustad sündmusi.

Teadlik elamisviis ja teadlik lapsevanem olemine on minu jaoks väga olulised teemad. Seepärast olen sidunud ennast erinaval moel lastega, et nendelt õppida ja nendega koos kasvada. Sest lapsed on just need, kes on meie suurimad õpetajad, keda me peame austama ja kelle austuse välja teenima.

Sat Nam!RIITA JAUP

Riita Jaup on väga ekspressiivne, inspireeriv, intuitiivne, dünaamiline ja elujaatav naine. Oma tundliku ja sügava puudutusega äratab ta rõõmutu, pinges ja sulgunud keha taas kogema rõõmu ja tajuma elu värve. Lisaks puudutab Riita ka oma avala naeratuse, nakatava naeru, osavõtliku kohaloleku ja sõnaga. Viimased 8 aastat on Riita olnud Shindo venitustundide juhendaja ning viimased kolm aastat tegelenud Lomi Lomi massaažiga. Tema Lomi massaaži õpetajad on olnud Nisarga Eryk Dobosz ja Susan Pa'iniu Floyd, kes on disaininud Lomi Lomi koolituse programmi selliseks nagu see täna on. Riita soov on seda imelist puudutuse kunsti ka teistele õpetada, sest armastavas ühenduses ja puudutuses on tervenemise vägi !Moonika Chandaa

Moonika Chandaa nägememuse järge peab elus kõik tasakaalus olema, absoluutselt kõik.

Väikese tüdrukuna oli tema kõige suuremaks sooviks, olla tavaline. Tegelikkuses oleme kõik erilised, kaugel tavalisest. Elu ise on juba eriline, kui osata sellest rõõmu tunda.

Ta näeb kõiki inimesi siinses ilmas võrdsetena ja teab, et kõigil inimestel on võrdsed võimalused oma unistuste täitumisel.
Kas sina julged oma unistusi ellu viia?

M. Chandaa lähtub oma töös põhjuse ja tagajärje seadusest. Iga haigust näeb ta tagajärjena millegi põhjusel. Kui leida üles haiguse põhjus, siis on võimalik sellest vabaneda. Haigus on justkui sõnumitooja, kes tuleb midagi teatama. Kui osata lugeda sõnumit, siis on lahendus olemas.

Inimese tervise saladuseks peab ta kolme printsiipi: tervislik ehk puhas toitumine, füüsiline aktiivsus ja emotsionaalne tasakaal.

Tasakaalus emotsioonid on üheks tähtsamaks heaolu saladuseks. Negatiivsed emotsioonid võivad olla haiguse, frustratsiooni ja sterssi allikaks. Heaks enesetundeks on vaja vabaneda negatiivsetest emotsioonidest transformeerides need ümber positiivseteks. Negatiivsed emotsioonid on vaja välja elada ligimesele liiga tegemata. M. Chandaa peab üheks parimaks tehnikaks emotsioonide vabastamisel Veereshi loodud AUM meditatsioon. See on kergeim ja kiireim tee heaolu tundeni.

Vaimse teekonna õpingud:

AUM Meditation Leader Training Hollandis 04.2017
„Unenäod ja nende kontroll” Eestis 10.2016
„Püha Kailashi energia” Eestis 10. 2016
„Mälu energiad” Eestis 10. 2016
Teeta DNA edasijõudnute kursus Eestis 05. 2016
Teeta DNA tervendamise baaskursus Eestis 11. 2015
„Realiseerimine mehe ja naisena” Eestis 04. 2016
„Ülima väljakutse kanal” Eestis 04. 2016
„Isiklike võimete arendamine, soovide manifesteerimine” Eestis 04. 2016
„Väljatulek kriisisituatsioonidest” Eestis 04. 2016
„Needused ja teiste negatiivsete programmide tühistamine” Eestis 11. 2015
„Kaitsed” Eestis 11. 2015
Selgeltnägemise meistriklass Eestis 11. 2015
Energiainformatiivse nägemise ja alternatiivsete ravimeetodite põhikursuse ja süvaõppe koolitus Eestis 05. 2015
Usui Shiki Reiki II aste Eestis 02. 2015
Usui Shiki Reiki I aste Ameerika Ühendriigides 05. 2014Kaidi Karilaid

KES ON KAIDI KARILAID?
Kaidi on väega naine, kes lubab endal eristuda. Inimesed on teda nimetanud muutuste katalüsaatoriks. Kõikjal , kus ta on, räägib või liigub,  maailm muutub.  Juba lapsest saadik on teda köitnud kõik see, mis pole “normaalne”, sest ta on alati teadnud, et see reaalsus, mis eksisteerib, ei saa olla ainuke võimalik . Midagi peab veel olema võimalik . 25 aastat on ta kasutanud erinevaid vaimseid praktikaid, et leida siis see, mis veel võimalik võiks olla. 2012 aastal lõpetas Holistika Instituudi regressiooni terapeudina ja viimased  5 aastat on Kaidi kasutanud Access Consciousnessi töövahendeid, et luua muutusi ja luua elu, mida me teadnud oleme võimalik olevat. Accessi Consciousness  on megakiire, lõbus ja hullumeelne, kuid see töötab.

Praeguseks on Kaidi Sertifitseeritud Access Bars, Facelift ja kehaprotsesside vahendaja. Eneregiate muundamise Maestro.  Ta viib läbi eraseansse, kursusi ja õpitubasid  erinevates riikides vahendades tuhandeid inimesi enamale teadlikkusele. 

Loe Kaidi kohta veel tema kodulehelt http://www.kingdomofpossibilities.eu
Facebookist leiad tema kodulehe siit: https://www.facebook.com/voimalustekuningriik/
Youtube kanalilt leiad loenguid, salvestusi jms: https://www.youtube.com/user/kaidika
Kaidi Facebooki grupp “OLEMISE VÄGI” https://www.facebook.com/groups/396106450846267/Kadri Ilves

Kadri tegeleb erinevate keha-meele teraapiatega: kraniosakraalteraapia, MER-massaaž, hüpnoteraapia ja SRI (somato-respiratory integration).

Ühtlasi õppis ta Californias, Santa Barbaras Resistance Flexibility meetodi autori Bob Cooley juures vastupanuvenituse treeneriks ja terapeudiks (www.thegeniusofflexibility.com).

Rohkem infot on võimlaus küsida õpetajalt: 
kadriilves@gmail.comIan Mikael Kirss

Ian Mikael Kirss on trummidele valu andnud 18 aastat ning rõõmu pakkunud õpetamise näol 14 aastat. Igapäevaselt annab ta trummikomplekti ja djembé eratunde. Ian on aastast 2004 maailmakuulsa trummitaldrikute ja gongide valmistaja Paiste ametlik artist.Liis Sildnik

Minust sai pühendunud jooga praktiseerija 6 aastat tagasi. 

See südametee on minu jaoks teekond tõelises olemuses, järjepidevas praktikas hoides jämeda-ja peenekoelist mateeriat, hingates teadlikult, liikudes teadlikult hoitud voos, kus turvaliselt ja hoomatavalt teadvustada sisemisi protsesse, märgates sügavat rahu ja rõõmu.

Olen juhendanud 700 jooga tundi 
2017 läbisin Yin jooga töötoa Elisabeth Erlandsson Kaufmann’iga
2016 aastal lõpetasin Yoga Alliance’i poolt akrediteeritud Rocket Vinyasa 50h õpetajakoolituse
2015 aastal lõpetasin Yoga Alliance’i poolt akrediteeritud Ashtanga Vinyasa 200h õpetajakoolituse

 Riina Raudsik

Dr Riina Raudsik on pikaajalise kogemusega arst, keda süsteemis nimetatakse tihti kassiks, kes kõnnib omapead. Oma julgete väljaütlemiste pärast on teda palju hukka mõistetud, kuid tema patsiendid hindavad tema pühendumust kõrgelt. Teda on alati huvitanud terviklik tervishoid, kus tõenduspõhine meditsiin ja täiendavad tervenduspraktikad ning inimese enda vastutus tervise eest teevad ühiselt koostööd.

Meie perearst dr Riina Raudsik on ligi 40-aastase staažiga tohter, keda tema kolleegid kas pooldavad või sarjavad „teistmoodi” vaadete pärast. Ometi armastavad patsiendid teda palavalt. Kuna Riina maailmapildis ühenduvad akadeemiline tõenduspõhine meditsiin ja n-ö alternatiivsed tervenduspraktikad, siis on minu meelest dr Raudsiku puhul tegemist pigem suure novaatoriga, kes aitab patsientidel leida õige tee, et oma hädadega nii pro- kui retroaktiivselt ise toime tulla. Lõppeks saame me enda jaoks ise alati enim ära teha, kuid vajame selleks suuniseid. Tore, kui neid jagab kogenud arst, kes on õppinud inimest tundma nagu tema kolleegidki ja samas jaksab ennast täiendada ka teiste vaatenurkadega.Enel Murakas ja Märt Samma

Improteraapia läbiviijad on Ruutu10 Tallinn Majatiimi liikmed - Enel ja Märt. Nad aitavad Ruutu10 korraldada erinevaid improüritusi ning käivad teiste Majatiimi liikmetega regulaarselt laval. Ruutu10 käe all õpivad nad improvisatsioonikunsti ning täiendavad oma improteadmisi erinevatel improfestivalidel nii kodus kui võõrsil.

Enel tegi esmatutvust improvisatsiooniteatriga 2015. aasta kevadel. Tema jaoks on impro olnud alati midagi maagilist - üleloomulik jõud, kus tunned oma loomingulisust ning rändad olukordadesse, mida ei oleks eales suutnud ette kujutada. Inimesena on Enel rõõmsameelne, pühendunud ning väljakutsetele avatud. Tema jaoks on positiivne ellusuhtumine tähtsal kohal ning leiab, et  probleeme tuleb näha eelkõige võimaluste mitte takistustena.

Märt leidis improvisatsiooniteatri enda jaoks 2014. aasta teises pooles. Sellest ajast saati teadis ta, et temast peab saama kunagi improviseerija. Improvisatsioonis köitis teda enim see, et pärast väsitavat tööpäeva oli tal võimalus muutuda kelleks iganes - olla keegi, kelleks olemisest oled alati unistanud või keegi, kellest unistada ei oskagi. Märt on üdini positiivne, avatud ja sõbralik inimene. Tema sõnul on igas halvas alati midagi head ning tihtipeale negatiivsetest juhtumitest õpimegi rohkem.

Igapäevaelus on Märt tarkvaraarendaja ja Enel inglise keele õpetaja.

Rohkem infot tundide kohta
toivo@ruutu10.eeKristiina Viires

Kristiina teekond joogasse sai alguse 2007 ashtanga joogaga tutvust tehes. Sealt edasi jõudis Kristiina hatha joogani, Agama joogakoolini ja äratundmiseni, et ta on leidnud oma tee. Kristiina on olnud Agama Yoga joogakooli õpilane alates 2009. Lõpetanud Agama Yoga õpetajate kursuse (500h) 2011 ning Orange Sash joogataseme (400h) 2012 ning käib igal aastal end täiendamas ning tasemeõpinguid jätkamas Agama Yoga koolis Tais, Koh Phangani saarel (www.agamayoga.com). Omab IYF& RYS sertifikaati.

Igapäevaselt on Kristiina joogaõpetaja, personalijuht ning korraldab enesearengu kursusi täiskasvanutele. 

Rohkem infot tundide kohta: 
kristiinaviires@gmail.comViktor Palmet

Viktor Palmet, õppinud ainult Hiina meistritelt, sealhulgas kolmel viimasel aastal Hiinas Wudang Kungfu Akadeemias. Omistatud taoistlik isikunimi Pan Mao Zi Ku. Lisaks Hiina võitlus- ja tervisealade tundmisele oman neli musta vööd erinevates Jaapani võitluskunstides.

Tegelenud idamaiste võitluskunstidega alates 1980 aastast. Varasemal ajal peamiselt karatega ning põgusalt taiji-ga. Edaspidi jätkasin Jaapani võitlusviisidega paralleelselt Hiina stiilidega.

Alates 2012. aastast sõidan igal aastal kuuks ajaks Hiina Wuadangi Kungfu Akadeemiasse end täiendama. 2014 aasta märtsis pühitseti mind Zang Sanfeng kungfu traditsioonide hoidjaks (Zhang Sanfeng Pay) 16. generatsioonis. Samas anti vastav tunnistus ning taoistlik nimi Pan Mao Zi Ku. Meister Yuan Xiu Gang annetas tseremoniaalse mõõga.Annika Nõmberg

Haridus:
TÜ bioloogia –geograafiateaduskond; geneetik

Sisemine haridus:
alates 1982 hatha jooga õpingud õp. Maaja Zelnini juures
alates 1998 õpingud Ingvar Villido juures
2004-2006 krija jooga I-III astme pühitsused, õp. Marshall Govindan Satchidananda
2005 krija hatha jooga õpetajate kursus, õp. Durga Ahlund
2005 palverännak Himaalajatesse
2006 palverännak Indiasse
2007 palverännak Indiasse
2010 Kumbha Mela Indias

Õpetamise kogemus:
1993-1997 hatha jooga ja India klassikalise tantsu õpetaja stuudios Amrita
1998 -2004 hatha jooga ja flamenkoõpetaja stuudios La Ronda
alates 2005 krija hatha jooga, kontorijooga ja flamenkoõpetaja stuudios La Ronda

Teinud lepingulisi töid Rakvere Teatri, Vanalinnastuudio, Lavakunstikateedri jp firmadega.Tiit Trofimov

Olen õppinud ja praktiseerinud erinevaid Osho meditatsioone ja käinud kogemas meditatsioone Osho Rahvsvahelises Meditatsiooni keskuses Punes.
Olen läbinud lugematul hulgal enesearengu ja meditatsioonide kursuseid ja praktiseerin ise igapäevaselt nii joogat kui meditatsioone.Kristiina Piiparinen

Kristiina Piiparinen on Yin jooga õpetaja. Teadlikku enesearenguteed on ta käinud viimased seitse aastat, seejuures läbinud erinevaid kursuseid ning aktiivselt on ta joogaga tegelenud kolm aastat. Ta on läbinud aastase holistilise treeningu programmi ja 2016. aastal läbis ta Sebastian Pucelle ja Murielle Burellier-i poolt läbi viidud Yin jooga õpetaja koolituse I ja II taseme, millest esimene hõlmab praktikat, anatoomiat, filosoofiat ja juhendamise metoodikat ning teine keskendub meridiaanide teooria, 5 elemendi õpetuse, Qi liikumise ja Traditsioonilise Hiina Meditsiini Teooria õppimisele nii teoorias kui ka Yin jooga praktikast lähtuvalt. Kristiina väärtustab tervislikku ja teadlikku eluviisi ning leiab, et Yin jooga on imeline praktika, et luua endasse ja oma ellu tasakaal. “ Vahel on vaja peatuda ja luua vaikust kehas ja meeles, et esile saaks kerkida kõik see, mis vajab teadvustamist ja tervendamist. Yin jooga on selleks imeline praktika, mis õpetab märkama kehas olevaid energiablokeeringuid ja pingeid ning tajuma meele vaigistamise tervendavat jõudu. Praktiseerides Yin joogat keha avaneb ja muutub paindlikumaks, meeles tekib selgust ja avarust ning kasvab teadlikkus iseenda terviklikkusest. ” jagab Kristiina oma mõtteid.Deva Lokita (Brenda Randroo)

DEVA LOKITA on Osho Rahvusvahelise Meditatsiooni Keskuse sertifitseeritud meditatsioonijuht, läbiviimaks Osho meditatiivseid teraapiaid: Osho “Müstiline Roos” ja Osho “Tuletades Meelde Unustatud Keele Rääkides oma KehaMõistusega” ning erinevaid Osho meditatsioone ning kursuseid. Lisaks on Deva Lokita läbinud “Enesehüpnoos sügavaks meditatiooniks” treeningmooduli.

Deva Lokita on Osho Meditatsiooni Keskuse Eestis üks juhtidest. Deva Lokita juhendab regulaarselt Osho meditatsioone ja kursuseid ning viib läbi individuaalseansse.Merli Mirk

Merli Mirk on sensitiivne  vaimne tervendaja, kes juba lapsena õppis kasutama oma võimeid. 17aastasena läbis Sathya Sai Baba meditatsiooni kursuse, kus sai eluteele kaasa oma isikliku mantra. Sellest sai alguse teadlik vaimne teekond. Tervendades end nii kehaliselt kui hingeliselt, teab Merli oma kogemustest, kuidas mediatsioon võib elu muuta. Tema juurde jõudnud inimestel aitab ta leida ennast. Tugevdada suhet iseendaga ja näha maailma avaramalt. Merli vaatab hingede olemust ja loomust energeetiliselt. Näeb inimese rännakut nii selles, kui eelmises või ka tulevases elus. Aastal 2011 sai Merlist Auramediaator. Aastal 2015 ilmus CD plaat Merli meditatsioonidega. Merli toetab oma kohalolekuga kõiki hingi elama siin maa peal rõõmus, õnnes ja armastuses. Temaga saate lähemalt tutvuda kodulehel www.headsoovid.euKersti Salo

Põhitegevuseks on rootsi klassikaline massaaz, millesse on sisse toodud nii kupumassaaz kui ka akupunktuur.

Minu erialane tee:
1998-2005  töötanud Kuressares hambaarsti assistendina ( sisaldas iga-astaseid meditsiinialaseid kursuseid Tartu Ülikooli juures)
2005- 2006 Tallinna tervishoiu Kõrgkoolis massaazi kursused 1000 t
2007- 2011 Hiina meditsiin - Eesti Neijingi Koolis Haapsalus
2011 Kutsetunnistus - Hiina Loodusterapeut II
2011- 2016 täiendavad seminarid Haapsalus
2016 Hiina loodusterapeut II kutsetunnistuse uuendamine
2007 Reiki I aste; 2008 Reiki II aste - õpetaja Jaan Jääts ( Tallinn)