juhendajadKrista Köster ja Whitedove (UK)

Krista Köster "Kristalove"
on tantsija koreograaf ja tantsu õptaja, kelle loomingut on esitatud mitmetes Eesti teatrites sh Vaba Lava, NO99, Kanuti Gildi Saal, Kumu Auditoorium ning mitmed muud lavad nii Eestis kui mujal maailmas.
Viimased viis aastat on Krista elanud ja tegetsenud vaheldumisi Indias ning Eestis. Olles aktiivne jooga õpetaja ja praktiseerijana. see aeg on olnud väga pöördeline ning arendav ja viinud kokku äärmiselt huvitavate inimeste ning valdkondadega. Nii sai kaks aastat tagasi alguse ka armastus helide ja nendega töötamise ja tervendamise vastu. Nüüdseks on sellest välja kasvanud projekt "We Are Sound - transcendental soundscapes"  koos Steve Chard 'Whitedovega' , millega tegutseme nii heliteraapia kui heliloomingu vallas andes kontserte, helirännakuid, tervendavaid seansse ja plaanis on lähiajal jõuda ka tantsuetenduseni oma loodud helide saatel.

Krista annab jooga tunde nii eraviisiliselt kui gruppigele, juhendab tantsurännakuid ja õpetab mitmeid erinevad tantsustiile, praktiseerib Ayurvedic Yoga Massazi ja Traditsioonilist Ayurveda õliteraapiat Abhyanga, viib läbi helirännakuid ja tervendavaid heli seansse tiibeti helisevate kausside ja gongidega.

Steve Chard "Whitedove"
muusik | tervendaja | shamaan

Whitedove on olnud ühenduses inglite ning tervendavate jõududega lapsest saati. 
Sündinud Inglismaal kuid veetnud 2 esimest eluaastat Nepaalis, millage on siiani väga sügavalt ühenduses. Whitedove teekond on olnud äärmiselt kirev ning müstiline, millest 10 aastat möödus Londonis Camdeni linnaosas omaloodud Tervendavate Kunstide Keskuse 'Rainbow Visions' looja ja hingena. 
Viimased 7 aastat on ta elanud ning tegutsenud Indias, Nepaais, Indoneesias, Liibanonis tervendades ning luues muusikat.
Whitedove on õppinud ja praktiseerinud tantrat, joogat, kabbalat üle 25 aasta, ta on multiinstrumentalist mängib sitari, kitarri, trumme, meister helikausside ning gongide mängija (tal on kaasas oma unikaalne antiiksete helikausside kollektsioon ja muusikainstrumendid). Whitedove on nõutud Tarot kaartidega ennustaja & nõustaja, astroloog, töötab välja oma oraakli süsteemi ja kujundab Tarot kaardipakki; ta on poeet, mõtiskleja, helikunstnik, aidanud oma tervendavate seanssidega väga paljusid inimesi ja ka loomi üle maailma. Saatuse tahtel on ta nüüd jõudnud Eestisse ja Kosmilise Gongide Ööl on teil võimalik temaga tutvuda ning meisterlikust gongimängust ja helide loomisest osa saada :)

Siinkohal mõned Whitedovi praktikad, mis võivad huvi pakkuda: 
- Tarot kaartide lugemine
- Shamanistlik tervendamine kasutades tiibeti helikausse, gonge, trumme, phurba't ja muid vahendeid üks ühele, paaridele või gruppidele
- Reiki seanss ja Reiki kursus 1 ja 2 tase
- Tiibeti helikausside ja Gongi mängimise koolitus

JUHENDAJA KONTAKTID:
kosterkrista@gmail.com
+372 5518294Dami Adeyemi (Nigeeria) ja Karolin Mäe (Eesti)

Tundi juhendavad Dami Adeyemi (Nigeeria)  ja  Karolin Mäe (Eesti). Dami on aastaid tantsinud ja esinenud erinevate Nigeeria kollektiivide koosseisus. Damil on fantastiline hääl, mis saadab tihti tema tantsu. Lisaks andekale tantsijale on ta fantastiline disainer, kes on loomas oma rõivabrändi Hadassahmade. Karolin jõudis aafrika tantsudeni ligi 10 aastat tagasi Taanis õppides. Hiljem on ta ennast täiendanud nii USAs, Itaalias kui Gaanas. Karolin kuulub Lääne aafrika trummi- ja tantsutrupi KUKU koosseisu. Andri Afanasjev ja Ilona Maria Abiline

Andri Afanasjev

Olen mees, kes loob helisid instrumentidega, kui ka oma häälega. Loon ruumi, kus on hea lihtne ja turvaline olla. Teen seda, mida austan, millesse usun ja nii hästi, kui oskan. Õpin igapäev midagi uut nii enda ümber olevast, kui ka iseendast. Jagan seda, mis on mind aidanud ja mida olen kogenud. Olen läbinud „Communication and perception“, „Life recovery“, „Personal moral values and dignity“ ja „Life changes“ koolituse - 2005 a., Reiki I, II aste – 2012-13 a., Teadliku Muutuse Kunst I, II - 2015 a., Eneseteadlikkuse ja isikliku arengu kooli – 2015-2017 a.

Ilona Maria Abiline

Olen elukunstnik, muusik ja tantsija. Leian inspiratsiooni loodusest ja armastusest. Nendes kogetud mustrid ja värvid peegelduvad ka minu loomingus. Ruumihoidjana toetan rändureid intuitiivse lauluga, mis tuleb läbi südame.Japa Dharam Kaur (Ljudmilla)

From many years now I have started my journey of searching for the basic answers like who am I, why am I here, what is my mission? There were lots of different roads and experiences and they all led me to yoga. Any type of yoga. I am a practitioner, I believe that there is a connection between body mind and soul. And in order for them to be in balance they need to work together and be able to synchronise with impulses that surround us from the outer space and vibrations from inner essence. Once there was a time in my life where everything began to collapse. I wasn’t feeling happy with myself on many levels, starting from looks to deepest confusions within me, which impacted all areas of life. That was the point when Kundalini yoga came into my life almost accidentally, just exactly when I couldn’t take it anymore, and strongly decided to find solutions, otherwise I might lose myself.

First lesson when I got acquainted left me thinking- what just happened? Was it serious? Why did we sing those songs? Is this sect or some holy choir? Had to admit that KY is a different form of yoga than other types. However I gave it another chance and then it just hit me right into the point where I just surrendered to it and felt like ‘’oh finally I am here’’. It was beautiful.
And then I went deeper with it, almost immediately I realised that regular classes wasn’t enough for me, I need to learn more about it, and overall it took me 3 years of practising KY. I believe the time has come for me to go even further and share my knowledge and practices with you at this special place.

I am also enriching my practices with other skills and additionally I have acquired Reiki healing technique, that also came very accidentally to my life.

All I can add to KY classes is to prepare to have a lot of focus on breath, enjoy the process and listen to your body. Everything else you will discover on your mat :) 

With love and support,
Japa Dharam Kaur (Ljudmilla)
 Tiia Toomet

Tiia Toomet juhendab ashtanga vinyasa põhist joogat, kuhu on põimitud ka hatha ja yin jooga sugemeid.

Jooga jõudis minuni 8 aastat tagasi. Alustades sealt, kus ma hetkel olin, sai jooga minu igapäeva elu üheks osaks. Läbi jooga toimub teadlik keha, meele ja hinge tasakaalustamine. Saabub rahu iseendas. Seda soovin edasi anda läbi oma joogatundide.

Palju olen õppinud Aasias reisides ning läbinud 200 tunnise Alliance rahvusvahelise joogaõpetajate kursuse Indias (RYS200) ashtanga vinyasa, hatha ja yin joogas.

Lisaks on minu suureks kireks tantsimine. Tants on minu jaoks eneseväljendus läbi kehalise liikumise, mis viib hinge tegelikkusesse.

On ilus päev.

 

Rohkem infot tundide kohta: toomettiia@gmail.comMari-Liis Eskusson

Mari-Liis Eskusson on vabakutseline tantsukunstnik ja massöör. Kontaktimprovisatsiooni pisiku sai ta TÜ Viljandi Kultuuriakadeemiast õppides 2008-2013. aastail tantsukunsti erialal. Peamisteks nakkajateks olid tema õppejõud Raido Mägi ja Karl Saks. Mari-Liis on osalenud erinevatel kontaktimpro festivalidel Saksamaal ja Hispaanias ning loonud kaks kontaktimprol baseeruvat lavastust koostöös tantsijate Raho Aadla, Arolin Raudva ja Joonas Tageliga. Lisaks on ta osalenud ise tantsijana mitmes lavastuses.

2015. aastal asus Mari-Liis õppima Eesti Massaaži- ja Teraapiakooli massööri erialale, täiendades seeläbi oma teadmisi inimkehast ja selle toimimisest. Ta oskab klassikalist, spordi-, aroomi-, lümfi-, segment- ja tai massaaži ning shiatsut. Ta on õppinud lisaks ka PLV (PIR) ehk pingutus-lõdvestus-venitus tehnikat, kuid kõige meelsamini kombineerib ta erinevaid võtteid ja tehnikaid otsides alati konkreetsele kehale sobivaid lahendusi.Kristiina Laasi ja Peep Õunapuu

PEEP ÕUNAPUU
Viimased 6 aastat olen kirglikult pühendunud sügavatele kehatöö teraapiatele, erinevate arendavate sündmuste, tantrakursuste korraldamisele ja kõige selle kogemisele.
Samuti viin läbi ja korraldan Meeste Väeõhtud, TantraDate, TantraFlow õhtuid, väelaulu kontserte (Deva Premal, Praful, Mirabai Ceiba) jm.
Oma erasessioonil pakun teraapilisi seansse: energiatöö, kehablokeeringute vabastamine (De-armouring), keha tasakaalustamine (Osho tasakaalustav massaaž), sidekoe energeetiline vabastamine (MER), tantramassaaž jm.
Olen Tantrafestivali High on Life looja ja korraldustiimi liige.

KRISTIINA LAASI
10 aastat tagasi teadvustasin endale, et õnn ei tule väljastpoolt ning sellest hetkest hakkasin avastama enda jaoks uut maailma läbi erinevate kursuste, praktikate ja raamatute.
Elu hakkas nõudma u 6 aastat tagasi, et pööraksin tähelepanu naiselikkuse teemale, mis on õpetanud mulle iseennast armastama, oma keha kuulama ja väge tajuma ning vastu võtma. See on olnud põnev ja avardav teekond, mille sügavaimaks enda olemuse ja naiselikkuse kogemiseks sai kuuajane Shashi Solluna ja Minke Devozi naiste taotantra koolitus Tais.
Viimase kolme aasta jooksul olen aidanud korraldada erinevaid kursuseid ning ise läbi viinud naisteõhtuid, TantraDate ning Tantraflow õhtuid.Erik Perlin

Maagilise Reiki Meister, Lõbus ja sõbralik Shamaan ning helivõlur, kes on meie giid ja tugi selles avardavas rännakus, kuhu teid kõiki kutsume. Erik aitab meie pärisolemusel särada ning toetab meie häälestumist kõrgeimale võimalikule eluliinile.Arutam Ruymán (Ruymán Barceló Solano)

Arutam Ruymán (Ruymán Barceló Solano) on laialdaste teadmiste- ja kogemustega rahvusvaheline šamaan, õpetaja ning tervendaja. Oma teadmised šamanismist omandas ta Ecuadoris, Shuari indiaanlaste juures elades ja tänaseks on ta Shuari indiaanlaste šamaanide nõukogu liige.

Tema isiklik õpetaja Jimpikit  on olnud selle nõukogu pikaajaline juht.

Nooremas eas õppis Ruyman psühholoogiat ja omandas teadmised Hiina Meditsiinist. Samuti on tal põhjalikud teadmised taimedest ja nende ravitoimetest.

Arutam Ruymán’i õpetused on lihtsad, kuid samas väga sügavad ja kõikehõlmavad ning pidevas muutumises ja täiustumises.
Olles ise saavutanud täieliku ühenduse ja üksolemise Arutami

(Suur-Vaim) kohalolekuga, on tema peamiseks sooviks aidata kõigil soovijatel jõuda samuti täieliku selguse ja sellest tuleneva tervenemiseni.Sven Truupõld

Sven on viimased viis aastat väga aktiivselt tegelenud naise seksuaalsuse demüstifitseerimisega ja paljude sügavate vaimsete teemadega. Ta on läbinud rohkelt koolitusi ja väljaõppeid Indias, Tais, Saksamaal, Soomes ja Venemaal. Ta on ettevõtja, tantramassaaži koolitaja ja terapeut.Anil Chandwani

https://www.linkedin.com/in/anil-chandwani-9230b634/

Rohkem kui 24 aastat kogemust meditatsiooni õpetajana ja ettevõtjana on andnud Anilile unikaalsed oskused õpetada kuidas läbi mediteerimise saab kasvatada edukust ning luua väga hea majanduslik kindlustatus. Tema mitmekülgne taust ja kogemused mediteerimisel ning ettevõtluses võimaldab tal aidata ja nõustada inimesi iseenda avastamise rännakul, mis aitab saada sügavama arusaama teemadest mis on hetkel aktuaalsed ja millega silmitsi seistakse.

Tema õpetused on mitmekülgsed ja unikaalsed, hõlmates mitmeid erinevaid tehnikaid ning võimaldades ma õpetustest kombineerida erinevaid praktikaid, arvestades igat indiviidi, gruppi või seanssi, mida ta pakub.

Anilil on põhjalikud teadmised ja kogemused NLP (Neuro-Linguistic Programming), Kliinilise Hüpnoosi, Hingamise ja Mindfulness tehnikate ning Meditastioonitehnikate alal ning omab vastavaid sertifikaate.

Anil on OSHO Rahvusvahelise Keskuse juhatuse liige. OSHO Rahvusvaheline Meditatsioonikeskus on hetkel suurim enesearengu ja meditatsioonikeskus kogu maailmas.

Anili unikaalne õpetusviis aitab näha ja aru saada meie endi harjumustest ning käitumismustritest, allasurutud emotsioonidest, mis meid piiravad ning jõuda lahenduseni, selguseni kuidas nendest vabaneda.

Anil on töötanud individuaalselt inimestega ning juhendanud kursusi nii eraisikutele kui ettevõtetele üle kogu maailma sh USA, Hiina, Venemaa, Vietnam, Türgi, India ja mitmetes Euroopa riikides.

Osalejate tagasiside:

  • “See oli nii tugev päev täis imesid ning sõnumeid minu jaoks ning palju minna laskmisi…Ma olen nii tänulik selle eest…”Elham
     
  • “Õppisin mitmeid võimsaid vahendeid, et muuta negatiivseid mustreid oma mõistuses” Pashyo
     
  • “Ma ei ole kunagi saanud niivõrd põhjalikku arusaama meditatsioonist kui ma sain täna Anililt!” John

INDIVIDUAALSEANSID:

http://oshoestonia.ee/juhendajad/anil-chandwani/Kadri Helene Palgunov ja Margus Mitt

Kadri  Helene
Olles vaimolendina Naise kehas siin eluteatris, olen valinud õnneliku abielu, teadliku neljalapse ema ning tervendaja rolli, võiksin ma ennast nimetada elukunstnikuks, kes hoolib iseendast ning palneedist, kus saan elad, kogeda ja kasvada. Minu Elu iseloomustavateks märksõnadeks on kasvada läbi amastuse ja valguse, valides nii teadliku mängu, mis järgib Universumi reegleid. Olen ärganud tänu oma lastele, kelle olen valinud ja kes on mind valinud, et üksteist õpetada ning üksteisest õppida. Kõige suuremaks õpetajaks pean armastust ennast, mida on tulnud peegeldama mulle minu imeline teine pool minust endast. Mees, kes on tulnud minu ellu näitab igapäev, kes ma Olen. Olen tänulik, et sel ärkamise ajal on mind toetanud erinevad teejuhid, nii inimkujus nähtavad ning nähtamatud teispool loori, kui kristalliseerunud Looja valguse kandjad-kristallid oma erinevas kuues parimal ajal. Tean, et kogu õpetus, mida vajame, selleks, et elada täisväärtusliku Elu on kättesaadav meile kõigile. Lihtsalt avagem ennast Universumile ja usaldagem seda vaimu, kes elab teis, kõigis ja kõiges. 

Margus Mitt
Margus on mees, kes armastab kôike seda mida loob. Tema armastus gongide, helikusside ja veel teiste Universumi instrumentide ja helide vastu on suur ja puhas. Làbi selle tunde saab iga helirànnak tugeva kosmilise puudutuse, mis loob ja tervendab kôiki ja kôike.NIsarga Eryk Dobosz

Rohkem kui kümne aastase kehatöö ja koolitaja kogemusega Nisarga Eryk Dobosz on sertifitseeritud kehatöö spetsialist. Nisarga on spetsialiseerunud MER (Mysofascial Energetic Release) massaaži, Deep Bodywork, Core Integration, OSHO tasakaalustava massaaži ja Hawaiian Lomi Lomi Nui massaaži tehnikatele. Ta praktiseerib ka reikit ja tantramassaaži ning viib läbi kursusi ja individuaalsessioone üle maailma. Nisarga on Integral Body Institute IBI rajaja ning direktor ja Body Awareness Institute BAI rajaja.Eeva Kallis

Olen 25 aastat oma elust otsinud ja leidnud ennast läbi erinevate kehas olemise praktikate ja täna tunnen end ära selles kohas, mida saab nimetada koduks.  Kehas üleni.

Joogaga alustasingi 25aastat tagasi väga praktilisel põhjuse-mu selg oli nõrk ja ei kandnud  mind enam. Sealt algas teekond väljast sissepoole. Oli ka teisi vabastavaid praktikaid, mis tõid mind lähemale äratundmistele, mis mind inspireerib ja kuidas mu meel on seotud kehaga ja kuidas mu süda(hing) on rahul kui saan läbi kehatöö märgata ja reguleerida oma mõttemustreid ja harjumusi. Täna olen ise läbinud Yin jooga juhendaja treeningu ja annan tunde teist aastat.

10 aastat tagasi avastasin 5rütmi tantsu ja tundsin selle ära. Sukeldusin sellesse täiega ja rändasin tantsides mööda maailma ja õpetajaid , et kogeda ja tühjendada ja puhastada endas seda tohutut allasurutud emotsioonide möllu. Kehatöös olen alati rohkem kohal olnud, kui sõnalises teraapias. 

3aastat tagasi vahetasin 5 rütmi Open flooriga ja läksin õpetaja väljaõppesse. Täna olengi vabastava teadliku tantsu “Open Floor” sertifitseeritud õpetaja. Vaata lisa  https://openfloor.org

Minu suurim õppimine ongi hetkel  juhendamine ja oma kehas kogetu jagamine läbi “Open Floor” meetodi. 

 Sudheer P. Niet

http://oshoestonia.ee/juhendajad/sudheer-p-niet/

Sudheer P.Niet on pikaajaliste kogemustega juhendaja ja õpetaja. Üle 35 aasta on Sudheer aidanud sadu inimesi. Tehnikad, mida ta õpetab, võimaldavad saada teadlikumaks iseendast ja kõigist eluaspektidest, nautida ja tunda rõõmu igast päevast ja elada totaalsusega, minna sügavale meditatsioonis ja lõõgastuda ka pingelistes olukordades.

Sudheer viib läbi kursusi üle kogu maailma: USA-s, Inglismaal, Hispaanias, Hollandis, Hiinas, Jaapanis, Indias.

Sudheeri õpetaja oli Osho, kes on nn meie aja Buddha, kes arendas välja teaduse transformatsiooniks tänapäeva inimesi jaoks. Sudheer on paljude Osho poolt väljatöötatud meditatiivsete-teraapiate juhendaja: Osho Meditatsiooni Treening, Osho Müstline Roos, Osho No-Mind, Osho Uuesti Sündimine. Samuti ka Vipassana, Zazen, Osho-Zen, Enesehüpnoos sügavaks meditatsiooniks ja iseendani jõudmiseks ning Sisemised oskused tööks ja eluks (kursus mis aitab tuua teadlikkuse ja meditatsiooni teie igapäevaellu).

Enesehüpnoosi treeningprogrammi läbis Sudheer Dr. Brian Alman juures (Milton Erickson, M.D (kaasaegse hüpnoosi isa) õpilane).

Ta õppis NLP-d ja Hüpnoosi Hollandis H. Hoenderdosi juures, kes õppis koos Richard Bandler`iga ( NLP (Neuro-Linguistic Programming) looja).

Viimased 20 aastat, on Sudheer kuulunud Osho Rahvusvahelise Meditatsiooni Keskuse juhatusse, kus külalised saavad vahetu kogemuse elamisest kogu teadlikkusega, lõõgastusest ja elu pühitsemisest nagu „‘Zorba the Buddha’.

Viimased 2 aastat on Sudheer olnud õpetaja ja juhendaja OSHO Sammasati projektis.

Projekt, mis aitab inimestel mõista elamist totaalselt ning aitab ülesaada surmahirmust. Tulla toime leinaga, oma lähedaste surmaga ja toetada oma lähedasi, kes on raskelt haiged või suremas.

Loe ka Sudheer P.Niet kursustel osalejate tagasisidet:

http://oshoestonia.ee/juhendajad/sudheer-p-niet/Marta Seller

Joogaga puutusin esimest korda kokku Tartus oma esimest last oodates aastal 2008. Seejärel kolisin kolmeks aastaks Jaapanisse Tokyosse, kus tegelesin põhiliselt Iyengar stiilis joogaga. Aastal 2012 kolisin Taisse Koh Phangani saarele, kus 2017 aasta septembris läbisin multi-stiilis (põhirõhk Vinyasa ja Hatha stiilil) joogaõpetajate kursuse ning alates novembrist 2017 olen ka Yoga Alliance's registreeritud joogaõµpetaja (RYT 200).Jocke ja Terje

Terje and Jocke started to become interested in Ashtanga Yoga in around the year 2000 when they took part in Ashtanga workshops and classes in Ashtanga Yoga School of Helsinki. It wasn't until around 2005 when they dedicated more time and energy to their practice and on January 2nd, 2007, they opened their own place and started teaching, in Tallinn, Estonia. The opening of their studio marks the starting point for Ashtanga Yoga in Estonia. Since then, the community they started has expanded to many places around Estonia and even Latvia. 

Terje and Jocke both have a strong teaching and education background in the health and fitness industry, since 1998. Jocke has worked as a Les Mills educator and as a product manager and a concept creator in SATS fitness chain. Terje has similar background working as an educator in Fitness Academy of Finland and concept creator, educator and club manager in SATS.

Jocke is the creator of YOGAFUNC, a fitness yoga concept that was started in Estonia in 2011 and is now being taught and practiced by many people in Estonia, Latvia, Finland, Austria and Italy. The Ashtanga Monkey Yoga method is the next step for the Funcsters who want to start teaching an approach that goes deeper into the body, mind, and heart. YOGAFUNC is created for the fitness studios and music is used to motivate and inspire the participants, Ashtanga Monkey Yoga is based on the breath and takes the participants into deeper layers of their being.Mirell Merirand

Minu tee teadliku eluviisi juurde sai alguse toitumisest. Tütre tundlik nahk hoidis meid pidevas tähelepanus kõige suhtes mida me sisse tarbisime või peale määrisime ning kuidas seejärel keha reageeris. Puhas, tervislik ja teadlik toitumine on samm eneseleidmise protsessis. 

Aastate jooksul olin proovinud erinevaid joogastiile ja käinud erinevate õpetajate juures. Kuid sattudes esmakordselt kundalini jooga tundi, oli see kohene arusaamine, et mu otsingud on lõppenud. Armusin hetkega kundalini jooga filosoofiasse ja tundide ülesehitusse – seal on meditatsioonid, mantrate laulmised, füüsiliselt proovile panevad harjutused. Kõik selleks, et hing saaks loa heliseda ja egopõhised hinnangud purustatud. Ja kes kord tõelist armastust on tunda saanud, soovib seda jagada.

Oluline on meeles pidada, et jooga keskendub sinule ja sinu elule. See on teekond, kus sa avastad, kes sa oled ja õpid kuulama, mida su kehal sulle öelda on.

Kundalini joogaga regulaarselt tegelemine purustab päris kiiresti inimese illusioonilised vaated elule ja ohvrimängud. Jõutakse taipamiseni, et ollakse ise enda elu loojad. Seda nimetatakse teadlikuks elamiseks. Elamiseks enda tões, kus sündmused ei juhtu sinuga, vaid sina põhjustad sündmusi.

Teadlik elamisviis ja teadlik lapsevanem olemine on minu jaoks väga olulised teemad. Seepärast olen sidunud ennast erinaval moel lastega, et nendelt õppida ja nendega koos kasvada. Sest lapsed on just need, kes on meie suurimad õpetajad, keda me peame austama ja kelle austuse välja teenima.

Sat Nam!

Mirelli koduleht ja kontaktid: http://brainbrake.voog.com/etRIITA JAUP

Riita Jaup on väga ekspressiivne, inspireeriv, intuitiivne, dünaamiline ja elujaatav naine. Oma tundliku ja sügava puudutusega äratab ta rõõmutu, pinges ja sulgunud keha taas kogema rõõmu ja tajuma elu värve. Lisaks puudutab Riita ka oma avala naeratuse, nakatava naeru, osavõtliku kohaloleku ja sõnaga. Viimased 8 aastat on Riita olnud Shindo venitustundide juhendaja ning viimased kolm aastat tegelenud Lomi Lomi massaažiga. Tema Lomi massaaži õpetajad on olnud Nisarga Eryk Dobosz ja Susan Pa'iniu Floyd, kes on disaininud Lomi Lomi koolituse programmi selliseks nagu see täna on. Riita soov on seda imelist puudutuse kunsti ka teistele õpetada, sest armastavas ühenduses ja puudutuses on tervenemise vägi !Moonika Chandaa

Moonika Chandaa nägememuse järge peab elus kõik tasakaalus olema, absoluutselt kõik.

Väikese tüdrukuna oli tema kõige suuremaks sooviks, olla tavaline. Tegelikkuses oleme kõik erilised, kaugel tavalisest. Elu ise on juba eriline, kui osata sellest rõõmu tunda.

Ta näeb kõiki inimesi siinses ilmas võrdsetena ja teab, et kõigil inimestel on võrdsed võimalused oma unistuste täitumisel.
Kas sina julged oma unistusi ellu viia?

M. Chandaa lähtub oma töös põhjuse ja tagajärje seadusest. Iga haigust näeb ta tagajärjena millegi põhjusel. Kui leida üles haiguse põhjus, siis on võimalik sellest vabaneda. Haigus on justkui sõnumitooja, kes tuleb midagi teatama. Kui osata lugeda sõnumit, siis on lahendus olemas.

Inimese tervise saladuseks peab ta kolme printsiipi: tervislik ehk puhas toitumine, füüsiline aktiivsus ja emotsionaalne tasakaal.

Tasakaalus emotsioonid on üheks tähtsamaks heaolu saladuseks. Negatiivsed emotsioonid võivad olla haiguse, frustratsiooni ja sterssi allikaks. Heaks enesetundeks on vaja vabaneda negatiivsetest emotsioonidest transformeerides need ümber positiivseteks. Negatiivsed emotsioonid on vaja välja elada ligimesele liiga tegemata. M. Chandaa peab üheks parimaks tehnikaks emotsioonide vabastamisel Veereshi loodud AUM meditatsioon. See on kergeim ja kiireim tee heaolu tundeni.

Vaimse teekonna õpingud:

AUM Meditation Leader Training Hollandis 04.2017
„Unenäod ja nende kontroll” Eestis 10.2016
„Püha Kailashi energia” Eestis 10. 2016
„Mälu energiad” Eestis 10. 2016
Teeta DNA edasijõudnute kursus Eestis 05. 2016
Teeta DNA tervendamise baaskursus Eestis 11. 2015
„Realiseerimine mehe ja naisena” Eestis 04. 2016
„Ülima väljakutse kanal” Eestis 04. 2016
„Isiklike võimete arendamine, soovide manifesteerimine” Eestis 04. 2016
„Väljatulek kriisisituatsioonidest” Eestis 04. 2016
„Needused ja teiste negatiivsete programmide tühistamine” Eestis 11. 2015
„Kaitsed” Eestis 11. 2015
Selgeltnägemise meistriklass Eestis 11. 2015
Energiainformatiivse nägemise ja alternatiivsete ravimeetodite põhikursuse ja süvaõppe koolitus Eestis 05. 2015
Usui Shiki Reiki II aste Eestis 02. 2015
Usui Shiki Reiki I aste Ameerika Ühendriigides 05. 2014Kadri Ilves

Kadri tegeleb erinevate keha-meele teraapiatega: kraniosakraalteraapia, MER-massaaž, hüpnoteraapia ja SRI (somato-respiratory integration).

Ühtlasi õppis ta Californias, Santa Barbaras Resistance Flexibility meetodi autori Bob Cooley juures vastupanuvenituse treeneriks ja terapeudiks (www.thegeniusofflexibility.com).

Rohkem infot on võimlaus küsida õpetajalt: 
kadriilves@gmail.comLiis Sildnik

Minust sai pühendunud jooga praktiseerija 6 aastat tagasi. 

See südametee on minu jaoks teekond tõelises olemuses, järjepidevas praktikas hoides jämeda-ja peenekoelist mateeriat, hingates teadlikult, liikudes teadlikult hoitud voos, kus turvaliselt ja hoomatavalt teadvustada sisemisi protsesse, märgates sügavat rahu ja rõõmu.

Olen juhendanud 700 jooga tundi 
2017 läbisin Yin jooga töötoa Elisabeth Erlandsson Kaufmann’iga
2016 aastal lõpetasin Yoga Alliance’i poolt akrediteeritud Rocket Vinyasa 50h õpetajakoolituse
2015 aastal lõpetasin Yoga Alliance’i poolt akrediteeritud Ashtanga Vinyasa 200h õpetajakoolituse

 Jessica Pinho

Jessica kasvas üles Rio de Janeiros, Brasiilias, kus rand ja lained olid tema koduaiaks. 18-aastaselt tundis ta kutset minna välismaale ja kolis Austraaliasse, et õppida inglise keelt. Ta reisis Tais, Indoneesias ja Laoses ning sidus end sügavute joogatarkuste ja hingamise ja liikumise lihtsusega. Tagasi kodus, huvitus ta enamgi veel oma kultuurist. Tal avanes elumuutev võimalus elada oma esivanemate, indiaanlastega ja nendelt tarkusi omandada. Keset Amazonase vihmametsasid, ümbritsetud unikaalsetest inimestest ja kultuurist, kõrge spirituaalsuse keskel ja ühenduses loodusega, sai ta kogeda metsikut loodust selle eheduses ja tõelisuses.

Jessica on maailmarändur, merebioloog, sukelduja, surfaja, fotograaf ning tegelenud joogaga 8 aastat. Bioloogiakraadi omandamise ajal tegeles ta sügavuti jooga õppimise, enesearendamise ja õpetamisega.

“Jooga on minu jaoks üks viis, kuidas olla ühenduses iseenda olemusega ja tuua valgust oma ellu. Ma otsin ühendust oma sisemise jõu, paindlikkuse ja voolamisega, et kasutada seda oma praktikas. Minu eesmärgiks on rahustada meeled, jõuda oma südameni ja saada teadlikuks omaenda tarkusest. Oma joogatundides jagan õpilastega, kuidas võita enesekindlust, teadmisi, rahu ja keskenduda nii, et saaks oma elu mõjutada ja ümber kujundada positiivses suunas. Ühildades kavatsuse, tähelepanu ja tegutsemise, saame me jõuda oma kõrge potentsiaalini ning näha enda kasvamise protsessi.”

200 tundi joogaõpet
12 tundi kursus “Kavatsuse jõud/The Power of Intention” – Yoga Alliance
44 tundi rasedate jooga, sünnitusjärgne jooga, sünnitamiseks valmistumine

Annab tunde Vinyasa jooga, rasedate joogaema ja beebi jooga ja power jooga

Tundide kohta saab rohkem infot küsida  õpetajalt:
jesspinhoyoga@gmail.comDan Brulé

Dan Brulé on maailma muutev pioneer hingamistöö valdkonnas. Rohkem, kui 100,000 inimest üle 50 riigi teevad täna Dan´i teadliku hingamise metoodika alusel hingamistehnikaid oma tööl ja eludes. Suur hulk nendest on olümpiavõitjad, tipp võitluskunstide meistrid, juhtivad psühhoterapeudid, meditsiinilised eksperdid, mungad, mediteerijad, jooga õpetajad, meelelahutuse artistid, personaalsed treenerid, tervendajad, elu treenerid, tippjuhid. Nii on näiteks Dan tipp motivatsioonitreeneri Tony Robbins personaalne hingamistreener. Ta on treeninud Kreeka-Rooma maadlejat Aleksander Karelinit ning nõustanud Venemaa judo, triatloni, tennise ja purjetamise koondiseid.Enel Murakas ja Märt Samma

Improteraapia läbiviijad on Ruutu10 Tallinn Majatiimi liikmed - Enel ja Märt. Nad aitavad Ruutu10 korraldada erinevaid improüritusi ning käivad teiste Majatiimi liikmetega regulaarselt laval. Ruutu10 käe all õpivad nad improvisatsioonikunsti ning täiendavad oma improteadmisi erinevatel improfestivalidel nii kodus kui võõrsil.

Enel tegi esmatutvust improvisatsiooniteatriga 2015. aasta kevadel. Tema jaoks on impro olnud alati midagi maagilist - üleloomulik jõud, kus tunned oma loomingulisust ning rändad olukordadesse, mida ei oleks eales suutnud ette kujutada. Inimesena on Enel rõõmsameelne, pühendunud ning väljakutsetele avatud. Tema jaoks on positiivne ellusuhtumine tähtsal kohal ning leiab, et  probleeme tuleb näha eelkõige võimaluste mitte takistustena.

Märt leidis improvisatsiooniteatri enda jaoks 2014. aasta teises pooles. Sellest ajast saati teadis ta, et temast peab saama kunagi improviseerija. Improvisatsioonis köitis teda enim see, et pärast väsitavat tööpäeva oli tal võimalus muutuda kelleks iganes - olla keegi, kelleks olemisest oled alati unistanud või keegi, kellest unistada ei oskagi. Märt on üdini positiivne, avatud ja sõbralik inimene. Tema sõnul on igas halvas alati midagi head ning tihtipeale negatiivsetest juhtumitest õpimegi rohkem.

Igapäevaelus on Märt tarkvaraarendaja ja Enel inglise keele õpetaja.

Rohkem infot tundide kohta
toivo@ruutu10.eeKristiina Viires

Kristiina teekond joogasse sai alguse 2007 ashtanga joogaga tutvust tehes. Sealt edasi jõudis Kristiina hatha joogani, Agama joogakoolini ja äratundmiseni, et ta on leidnud oma tee. Kristiina on olnud Agama Yoga joogakooli õpilane alates 2009. Lõpetanud Agama Yoga õpetajate kursuse (500h) 2011 ning Orange Sash joogataseme (400h) 2012 ning käib igal aastal end täiendamas ning tasemeõpinguid jätkamas Agama Yoga koolis Tais, Koh Phangani saarel (www.agamayoga.com). Omab IYF& RYS sertifikaati.

Igapäevaselt on Kristiina joogaõpetaja, personalijuht ning korraldab enesearengu kursusi täiskasvanutele. 

Rohkem infot tundide kohta: 
kristiinaviires@gmail.comViktor Palmet

Viktor Palmet, õppinud ainult Hiina meistritelt, sealhulgas kolmel viimasel aastal Hiinas Wudang Kungfu Akadeemias. Omistatud taoistlik isikunimi Pan Mao Zi Ku. Lisaks Hiina võitlus- ja tervisealade tundmisele oman neli musta vööd erinevates Jaapani võitluskunstides.

Tegelenud idamaiste võitluskunstidega alates 1980 aastast. Varasemal ajal peamiselt karatega ning põgusalt taiji-ga. Edaspidi jätkasin Jaapani võitlusviisidega paralleelselt Hiina stiilidega.

Alates 2012. aastast sõidan igal aastal kuuks ajaks Hiina Wuadangi Kungfu Akadeemiasse end täiendama. 2014 aasta märtsis pühitseti mind Zang Sanfeng kungfu traditsioonide hoidjaks (Zhang Sanfeng Pay) 16. generatsioonis. Samas anti vastav tunnistus ning taoistlik nimi Pan Mao Zi Ku. Meister Yuan Xiu Gang annetas tseremoniaalse mõõga.Annika Nõmberg

Haridus:
TÜ bioloogia –geograafiateaduskond; geneetik

Sisemine haridus:
alates 1982 hatha jooga õpingud õp. Maaja Zelnini juures
alates 1998 õpingud Ingvar Villido juures
2004-2006 krija jooga I-III astme pühitsused, õp. Marshall Govindan Satchidananda
2005 krija hatha jooga õpetajate kursus, õp. Durga Ahlund
2005 palverännak Himaalajatesse
2006 palverännak Indiasse
2007 palverännak Indiasse
2010 Kumbha Mela Indias

Õpetamise kogemus:
1993-1997 hatha jooga ja India klassikalise tantsu õpetaja stuudios Amrita
1998 -2004 hatha jooga ja flamenkoõpetaja stuudios La Ronda
alates 2005 krija hatha jooga, kontorijooga ja flamenkoõpetaja stuudios La Ronda

Teinud lepingulisi töid Rakvere Teatri, Vanalinnastuudio, Lavakunstikateedri jp firmadega.Tiit Trofimov

Olen õppinud ja praktiseerinud erinevaid Osho meditatsioone ja käinud kogemas meditatsioone Osho Rahvsvahelises Meditatsiooni keskuses Punes.
Olen läbinud lugematul hulgal enesearengu ja meditatsioonide kursuseid ja praktiseerin ise igapäevaselt nii joogat kui meditatsioone.Kristiina Piiparinen

Kristiina Piiparinen on Yin jooga õpetaja. Teadlikku enesearenguteed on ta käinud viimased seitse aastat, seejuures läbinud erinevaid kursuseid ning aktiivselt on ta joogaga tegelenud kolm aastat. Ta on läbinud aastase holistilise treeningu programmi ja 2016. aastal läbis ta Sebastian Pucelle ja Murielle Burellier-i poolt läbi viidud Yin jooga õpetaja koolituse I ja II taseme, millest esimene hõlmab praktikat, anatoomiat, filosoofiat ja juhendamise metoodikat ning teine keskendub meridiaanide teooria, 5 elemendi õpetuse, Qi liikumise ja Traditsioonilise Hiina Meditsiini Teooria õppimisele nii teoorias kui ka Yin jooga praktikast lähtuvalt. Kristiina väärtustab tervislikku ja teadlikku eluviisi ning leiab, et Yin jooga on imeline praktika, et luua endasse ja oma ellu tasakaal. “ Vahel on vaja peatuda ja luua vaikust kehas ja meeles, et esile saaks kerkida kõik see, mis vajab teadvustamist ja tervendamist. Yin jooga on selleks imeline praktika, mis õpetab märkama kehas olevaid energiablokeeringuid ja pingeid ning tajuma meele vaigistamise tervendavat jõudu. Praktiseerides Yin joogat keha avaneb ja muutub paindlikumaks, meeles tekib selgust ja avarust ning kasvab teadlikkus iseenda terviklikkusest. ” jagab Kristiina oma mõtteid.Hedi Laigar

Pean Loodust oma esimeseks õpetajaks. Olles pidevas muutumises ja kasvamises, jõudsin 2012. aastal Bhairava Yoga kooli. Üsna pea sai mulle selgeks, et jooga- ja tantrateadus on minu hingele lähedased ning toovad palju lisaväärtusi igapäevasesse ellu. 2013. aasta alguses peatasin oma ehitusinseneri karjääri ning suundusin Taisse Agama Yoga kooli oma teed otsima. Läbides seal vahetu, sügava ja intensiivse pühendumisega joogaõpetaja kursuse, on tänaseks minust saanud joogaõpetaja. Paljuski tänu jooga ja tantra praktikatele olen taasloonud tugeva sideme oma naiselikkusega. Minu jaoks on naisenergial ja loodusel palju ühist – ilu, võlu, võim ja vägi, viljakus ning taasloomine. Loogilise jätkuna oma vaimsel teel Agama Yoga koolis läbisin ka Müstilise Tantsu õpetaja kursuse.

Olles teadlik iseenda piiritusest ja naise jumalikkusest on minu suurim soov jagada kogetut teiste jumalannadega ja kogu inimkonnaga enda ümber!Deva Lokita (Brenda Randroo)

DEVA LOKITA on Osho Rahvusvahelise Meditatsiooni Keskuse sertifitseeritud meditatsioonijuht, läbiviimaks Osho meditatiivseid teraapiaid: Osho “Müstiline Roos” ja Osho “Tuletades Meelde Unustatud Keele Rääkides oma KehaMõistusega” ning erinevaid Osho meditatsioone ning kursuseid. Lisaks on Deva Lokita läbinud “Enesehüpnoos sügavaks meditatiooniks” treeningmooduli.

Deva Lokita on Osho Meditatsiooni Keskuse Eestis üks juhtidest. Deva Lokita juhendab regulaarselt Osho meditatsioone ja kursuseid ning viib läbi individuaalseansse.Kersti Salo

Põhitegevuseks on rootsi klassikaline massaaz, millesse on sisse toodud nii kupumassaaz kui ka akupunktuur.

Minu erialane tee:
1998-2005  töötanud Kuressares hambaarsti assistendina ( sisaldas iga-astaseid meditsiinialaseid kursuseid Tartu Ülikooli juures)
2005- 2006 Tallinna tervishoiu Kõrgkoolis massaazi kursused 1000 t
2007- 2011 Hiina meditsiin - Eesti Neijingi Koolis Haapsalus
2011 Kutsetunnistus - Hiina Loodusterapeut II
2011- 2016 täiendavad seminarid Haapsalus
2016 Hiina loodusterapeut II kutsetunnistuse uuendamine
2007 Reiki I aste; 2008 Reiki II aste - õpetaja Jaan Jääts ( Tallinn)