Ashtanga vinyasa jooga (veebitund)

Ashtanga vinyasa jooga (veebitund)

Hind:

8€/10€

Kestvus:

1,5h

Aeg:

Esmapäeviti kell 12.00 - 13.30

Juhendaja:

Sisu:

Ashtanga vinyasa jooga

TUND TOIMUB ONLINES!
Esmaspäeviti kell 12.00- 13.30

Treeningtundidega saad ühineda tulles zoom - lingi kaudu, mille saadan. Oluline on ette registreerimine, võid seda teha nii Tao Keskuse lehel kui ka meili teel, kirjutades otse regina.onlinestudio@gmail.com Registreerunutele saadan lingi, klikka sellel ja oledki minu loodud hoitud ruumis. Oled väga teretulnud! Hingamine 25´ ja Asthanga joogal on sama link.

Ashtanga vinyasa tund toimub esmaspäeviti kell 12.00.

Ashtanga vinyasa jooga on hatha jooga dünaamiline vorm. Tunnis on väga oluline hingamine, nii nimetatakse Ashtanga joogat hingamise joogaks (The Yoga of Breath). Kogu tunni vältel on ujjayi hingamine, mis aitab minna liikumise-meditatsiooni ning aitab vabastada keha toksiinidest, nii toetad oma immuunsüsteemi. Asanad on mõnes mõttes nagu rongid, nad tulevad ja lähevad, kuid hingamine läbib ideaalis kogu tundi. Tunnis on Ashtanga esimese seeria asanad, kuid aeg-ajalt võtab õpetaja ka teise seeria asanaid juurde. Kordame üle ka ABC, et kui Sul ka kogemust ei ole, astu julgelt reaalsest või virtuaalselt treeningsaalist sisse ja õpetaja toetab Sind Sinu teel. Regina tunnid on seni olnud isiklikud ja ta on seadnud sihiks kõrge kvaliteedi ning personaalse lähenemise.

Kõikides liikumistundides, aga eriti Ashtanga vinyasa jooga tunnis, on väga oluline kuulata oma keha ja teha asanasid vastavalt enesetundele, liikuvusele ja tervislikule seisundile ja valida sobiv amplituut. Oluline on meeles pidada, et kõike ei pea kaasa tegema. Oleme teekonnal erinevatel kaugustel: me ei pea minema üle piiri ega ka end liigselt tagasi hoidma, kui end hästi tunnetad. Oluline on olla kohal ja iga päev märgata, mida Sinu keha räägib. Kuid kui alustad, siis pigem hoia end tagasi ja tee väiksemate ulatustega- tasa sõuad, kaugele jõuad.

Juhul, kui Sul pole lõunapausil võimalust nii kauaks töölt eemale jääda, võid lahkuda kokkuleppel ka reaalsest tunnist, kui zoom - kohtumiselt veidi varem ja õpetaja näitab Sulle lõpuasendid (enne või pärast tundi). Kuigi tegemist on juhendatud tunniga, siis kes soovib, võib tulla ja teha ka Mysore-stiilis kaasa. Tunnid sobivad edasijõudnutele- nii meestele kui naistele, kuid oodatud on ka algajad, kes teadlikult valivad omas tempos edasimineku ega püüa kohe teiste järgi mõõtu võtta. Jooga on isiklik praktika!

Traditsiooniline Ashtanga vinyasa jooga on hatha jooga dünaamiline vorm, mida õpetas Sri K. Pattabhi Jois ehk Guruji Indias Mysore’is asuvas Ashtanga Jooga Teaduslikus Instituudis (Ashtanga Yoga Research institute). Regina tund on mõjutatud isiklikust teekonnast, sügavatest anatoomia õpingutest, Ashtanga vinyasa flow Sampoorna Yoga 200-hour Ashtanga Vinyasa Yoga Teacher Training ja loomulikult Asthanga Monkey jooga õpetajakoolitusest.

Ashtanga vinyasa jooga eripära seisneb eri asendite ehk asanate ühendamises vinyasa süsteemiga. Vinyasa tähendab hingamise ja liigutuste sünkroniseerimist. Selline tegevus tõstab kehatemperatuuri; lihased ja siseorganid puhastuvad ning jääkained väljuvad kehast. Selle tulemusena paraneb vereringe, suureneb painduvus, keha muutub tugevamaks ning meel rahulikuks ja keskendunuks. Pideva harjutamisega suureneb teadlikkus omaenda kehast, meelest ja vaimust, Ashtanga jooga harjutus on nii füüsiline kui ka meditatiivne. Ennekõike see ongi hingamis-ja meditatsiooniharjutus, painduva keha saad boonuseks.

Tao keskuse Regina Ashtanga vinyasa tundi on mõjutatud tema õpingud Sampoorna joogakoolis (Ashtanga vinyasa flow- Sampoorna Yoga 200-hour Ashtanga Vinyasa Yoga Teacher Training) kui ka õpingud Jocke ja Terje Salokorpi juures- Ashtanga Monkey Jooga koolkonna all, mis põhineb traditsioonilisel Ashtanga vinyasa jooga süsteemil. Mõlema kooli õpetused arvestavad tänapäeva inimese kehaliste vajadusega ning meie anatoomiliste erinevustega ja see on sünkroonis Regina enda ammuste vaadetega. Hetkest, mil Regina alustas treeneritööga on ta olnud teadliku ning pehme vaatega inimkehale, ega pole iial uskunud läbi valu, ega jõu minemise meetodisse. Tule tundi teadlikkusega, julge olla seal, kus oled, tule nautima, ole kohal, saa ühendus oma kehaga, õpi seda kuulama ja siis ja tee täpselt nii nagu Su keha ütleb, arvesta ka anatoomiaga (mida Regina avab), võid jätta asanaid vahele, neid modifitseerida (Regina pakub ka erinevaid variante). Ashtanga Monkey Jooga joogasuuna alusepanijad on Jocke ja Terje Salokorpi, kelle eesmärgiks on samuti õpetada inimestele kasutama Ashtanga jooga harjutusi kui mitmekülgset tööriista ning mitte kinni jääma jäikadesse traditsioonilistesse reeglitesse. Iga inimene on erinev ja nii on seda ka tema vajadused. Sellest lähtuvalt on painutatud traditsioonilise jooga reegleid, et iga joogahuviline saaks keskenduda just teda toetavatele liigutustele - harjutuse seeriale. Samamoodi on painutanud reegleid Regina!

NB! Patanjali kirjeldas oma teoses 8-harulist jooga teed ehk Asthanga joogat, mis koosneb 8 osast, mis on kõik võrdselt tähtsad : 1. Yama 2. Niyama 3. Asana-asend 4. Pranajaama- elujõu kontrollimine läbi hingamise eri tehnikate 5. Partyahara 6. Dharana 7. Dhyana 8. Samadhi. Oluline on teada, et kuigi need alused kehtivad iga joogastiili puhul, siis Asthanga jooga mõiste esineb kahes kontekstis, mille vahele ei saa panna võrdusmärki. Nimelt on traditsiooniline Ashtanga vinyasa jooga hatha jooga dünaamiline vorm, mida õpetas Sri K. Pattabhi Jois ehk Guruji Indias Mysore’is ning see ei ole 100% sama, mida kirjeldab Patanjali sama mõiste all. Siiski jooga on jooga ja tunni nimeks võiks seega panna lihtsalt jooga.

Juhendatud Ashtanga vinyasa jooga tunniga alustame 12.00. Võimalusel tule ja tee kaasa mõlemad: ka hingamine 25´ (pranajaamad) kell 11.30 kui ka Ashtanga vinyasa jooga, sest see on üks tervik! Kes tulevad Asthanga vinyasa jooga tundi, need hingamise 25´ eest juurde maksma ei pea. Zoom-ruumi avan 5 min enne algust. Elus palun tule kohale võimalusel ca 5-10 min varem, et jõuaksid mõnusalt riided vahetada ja sisse elada.

Õpetaja ise kohal alates 11.20!

Regina tundide ENERGIAVAHETUS!
(Ashtanga jooga, Hatha jooga, Yin jooga, Vinyasa jooga, Shindo ja tantsu tunnid)
Esimene tund TASUTA
~~1x pääse elus 10 € (või vastavalt Sinu soovile ja võimalustele vähem/ või rohkem) ~~
1x pääse virtuaalselt 8 € (või vastavalt Sinu soovile ja võimalustele vähem/ või rohkem)
Osaleja saab lähtuvalt oma soovist ja majanduslikest võimalustest tasuda rohkem või vähem. Et kel raskemad ajad, ei jääks ukse taha, ja kes soovib õpetajat enam toetada, on ka see võimalus.
Treeningute eest saab tasuda kohapeal sularahas, või teha ülekanne Regina Herodese ettevõtluskontole LHV EE397700771004273379.
5 x kaart 35 €
10 x kaart 65 €

Eratreening (individuaaltund) ja konsultatsioon 40 € või vastavalt Sinu võimalustele.

Kui Sulle meeldib minu töö, stiil ja Sa saad ning soovid panustada rohkem, olen väga tänulik, kui Sul on kitsas käes panusta nii palju, kui soovid ja saad! Tule räägi!

Küsi õpetajalt infot, kas on võimalik soetada ka kuukaart ja 30-päeva kaart!

Õpetaja toetab ise!
Maailmas toimuva kriisi tõttu on raskustesse sattunud väikeettevõtjatele, üksikemadele soodustus minu tundides -50% (5.- eur kord). Kood- "Koos läbi"! Seda võivad kasutada ka teised, kes seda vajavad, tule räägi!

Kes soovib õpetajat toetada!
Ettevõtluskontolt lähevad iga kande puhul maksud kohe maha, minu erakontolt maksud maha ei lähe, kuid ma ei saa seda kontot kasutada tundide ja trennide läbiviimiseks, aga kui soovid lihtsalt toetada minu tegemisi, on teretulnud annetused ka erakontole EE622200001107072202 REGINA HERODES Swedbank

Üldinfo:

Palume kõigil järgida vastutustundliku käitumise reegleid:
· iga inimene peseb või desinfitseerib hoolikalt käsi; pärast tundi desinfitseeri matt
· köha, nohu, palaviku või muu haigustunnuse korral palun jää koju;
Registreerumine on vajalik ja toimub kas TAO Keskuse kodulehe kaudu või kirjutades otse regina.onlinestudio@gmail.com
Kui tuled online tundi, tee palun kanne enne tundi.
Selga palun panna liikumist võimaldavad riided.
Soovi korral võta lähedale käterätik, veepudel ja taastumiseks plaani endale üks tervislik amps. Treeningutele zoom-ruumi saab kohale 5 minutit enne algust ja õpetaja saadab lingi.
Elus tule palun kohale 5-10 min varem

Tund on lastesõbralik, et võid koos beebi või lapsega tulla! Lapsed on loomulik osa elust.

Kutsu mind külla on-line!

Võin teha tunni, koolituse, loengu ritriidi spetsiaalselt Sinu seltskonnale: nii suurtele kui väikestele. (Eesti, inglise ja vene keeles). Tulen hea meelega külalisõpetajana ka sünnipäevale või üritusele! Mina loon ruumi, et saaksite avaneda ja avastada! Lisaks on võimalus panna endale aeg kirja eratundi ning konsultatsioonile. Saa oma meelte meistriks, lisa oma tööriistakohvrisse toetavaid praktikaid!

Juhendaja Regina Herodes
regina.onlinestudio@gmail.com
Tel: +372 5500995 (vastan võimaluse korral)

Registreerimine

Valige sobiv aeg ja lisage andmed