Müstiline gongi ja raagade õhtu

Müstiline gongi ja raagade õhtu

Hind:

20€/ paaris tulles 35€

Kestvus:

1,5h

Aeg:

14. september kell 19:00

Üritus Facebook'is

Juhendaja:

Krista Köster

Sisu:

Müstiline gongi ja raagade õhtu

Müstiline Gongi ja Raagade õhtu - The Gift Of Sound

on unikaalne meditatiivne sündmus, kus müstilised gongihelid põimuvad India iidsete raagade helimustrite ning vokaaltehnika dhrupad traditsioonidega. Lõdvestunult lamades ning end kuulamisele häälestades juhib see protsess sind sügavale hinge teekonnale, tekib selline meditatiivne seisund, kus sa lahustud helilainetesse ning unustad kõik muu...jääb ainult HELI.
Sõna Raaga tuleb Sanskriti keelest ning seda võib tõlkida kui ‘kosmiline armastus’.

Lihtsustatult on raaga teatud meloodiamudel, milles muusik improviseerib. Igal raagal on spetsiifiline kõlapilt, mis on võimeline aktiveerima vastava emotsionaalse seisundi ning mõjutama teatud energiakeset meie kehas.
Vanade tekstide kohaselt koosneb Universum 999 raagast ehk kosmilisest harmooniast ning iga harmoonia on meloodiline konfiguratsioon, justkui ainulaadne mandala.

On tehtud mitmeid teaduslikke uuringuid, mis tõestavad, et raagad ja gongihelid loovad oma sagedustega harmoonilisi geomeetrilisi helimustreid, mis on tervendava mõjuga ning muistsed pühakirjad määratlevad raagi, kui helide kompositsiooni, mis on võimeline inimsüdamele rõõmu pakkuma.
Kuulates gongi ja raagasid aktiveerivad need heli vibratsioonid võimsalt kosmilised tervendavad energiad, mida võiks ka nimetada Kosmiliseks Armastuse Energiaks. Nende ülemhelide maagiline jõud viib meid lähemale kontakti loodusmaailma ning kosmiliste tsüklitega, aidates taasavastada mõningaid peeneid seisundeid, mis on osa meie olemusest – nii väljaspool meid, kui ka meie sees.

Gongi, helikausse ja teisi huvitavaid instrumente mängib Krista ning Taavi laulab raagasid ja mängib ülimalt kauni heliga India keelpilli nimega Esraj.

❥AEG
Neljapäev 14.09 kell 19-20.30

❥KOHT
Tao Keskus, Rotermanni

❥OSALUSPANUS ja BRONEERIMINE
20€ ja kui tuled paarilisega, siis kokku 35€
Oleme tänulikud, kui annate meile oma tulekust ette teada, nii saame teile kõige paremini ruumi ja seansi ette valmistada.
Kohapeal arveldame sularahas!

❥SOOVITUSED
Riietuge nii, et oleks mugav matil lamada ja istuda ning parima kogemuse saamiseks võiks viimasest söögikorrast olla möödunud paar tundi.

❥Kohapeal on olemas matid, pleedid ja padjad. Peale seanssi pakume teed, ajame juttu ja vahetame muljeid 🙂
❥Kontakt tel: 551 8294 Krista ja 5553 1009 Taavi

TAAVI RÄMMAR on seotud koorilaulu ja muusikaga alates varajasest lapsepõlvest. Hiljem oli ta seotud muusika produtseerimise, filmimuusika ja jazz trummidega mängimist USA's ning pea 15 aastat tagasi avastas enda jaoks idamaade muusika. Alates 2016. aastast on Taavi elanud suuremalt jaolt Indias, kus puutus kokku erinevate muusikaliste kooslustega. 2019ndal aastal viis saatus teda Kesk-Indiasse Bhopali linna õppima India teadaolevalt vanimat klassikalise muusika žanri - Dhrupad'i. Viimasel ajal on ta pühendunud helirännakute ja töötubade loomisele nii hääle kui oma lemmikpilli esraj'i abil.

KRISTA KÖSTER on loova hingega tantsu ja etenduskunstnik, kes loob tantsuetendusi, helimaastikke, õpetab joogat ja tantsu, tegeleb kehatöö ja heliteraapiaga. Teda tõmbab väga igasugune müstika ning eksootilised kauged kultuurid, mistõttu ta ongi viimased kaheksa aastat elanud vaheldumisi Indias ja Eestis. Oma rännakutel Indias hakkas Krista järjest enam kokku puutuma erinevate muusikainstrumentidega ning helitervendusega, millest märkamatult sai tema elu lahutamatu osa. Tänaseks on Krista läbi viinud lugematuid helirännakuid ja õpitubasid nii Indias kui Eestis ning ta on pidevas loomise ja enesearengu protsessis, kombineerides kõiki oma teadmisi ja kogemusi.

Registreerimine

Registreerimis info leiad tekstist