Nia liikumistehnika

Nia liikumistehnika

Hind:

15€

Kestvus:

1h

Aeg:

Esmaspäeviti ja kolmapäeviti kell 17:30

Juhendaja:

Sisu:

Nia liikumistehnika - teraapiline tants keha ja energiate tasakaalustamiseks

Esmaspäeviti ja kolmapäeviti kell 17:30-18:45

Nia on terviklik treeningprogramm, mis sisaldab tantsulisi, idamaade võitluskunstide ja keha ravivate tehnikate elemente.
Ühest tehnikast teise liigutakse mõnusa ja vaheldusrikka muusika saatel. Sügav joogalik hingamine teeb selle füüsiliselt intensiivse, aga kehasõbraliku treeningu tõhusaks, mõjudes nii kehale, meelele kui energeetikale. Nia on lühend ingliskeelsest väljendist neuromuscular integrative action, mis tõlkes on keha ja närvide koostööd toetav treening.
Loe Nia kohta pikemalt www.niaeesti.ee või www.nianow.com

Nia on teraapilise kehatervenduse treening, mis toetub õpetusele liikumise tervendavast mõjust. See on eriline ja ainulaadne treeningprogramm, segu kõigest heast, mida erinevad treeningstiilid tavaliselt ükshaaval pakuvad, treenides samaaegselt nii keha kui energeetikat läbi joogaliku hingamise ja hoogsa tantsulise liikumise.

Nia hõlmab järgmisi liikumise tehnikaid:

• tants (moodne tants, džässtants, Isadora Duncani tants);
• idamaade võitluskunstid (tai chi, aikido, taekwondo);
• keha ravivad tehnikad (jooga, Alexanderi tehnika, Feldenkreisi tehnika).

Nias on
• mitmekülgne ja mõnus muusika,
• füüsiliselt piisavalt intensiivne tantsuline liikumine,
• idamaade võitluskunstidest tuttavad jõulised harjutused,
• sügav joogalik hingamine
• keha ja meeli tervendavad ravitehnikad.

Nia on lühend ingliskeelsest väljendist neuromuscular integrative action (närvisüsteemi ja lihaste koostööd toetav treening) ja selle loojateks on ameeriklased Debbie ja Carlos Rosas, kes kunagiste aeroobikatreeneritena 1980-ndatel aastatel kogesid, et aeroobika tekitab kehale liigselt valu ja vigastusi. Nad hakkasid looma treeningstiili, mis oleks kehasõbralik ja mille põhieesmärk ei oleks pingutav lihastreening, vaid rõõm liikumisest ja oma kehas olemise nautimine. Nia õpetab oma keha armastama just sellisena, nagu see on ja ennast oma kehas hästi tundma. Nia trennist tekkiv sisemine rõõm ja vabadus liigutada keha eelkõige oma sisetunde järgi ja alles siis harjutuse enda järgi ning seda kõike samaaegselt sügavalt hingates hakkas mõjuma keha tervendavalt. Nüüdseks ongi see kehatervendamise mõõde viinud Nia maailmas üheks tunnustatud füsioteraapia liigiks.
Nias kasutatav sügav hingamine ongi see võlumeetod, mis treenib keha palju efektiivsemalt kui tavapärane füüsiline treening ning tasakaalustab ka närvisüsteemi, energeetikat ja emotsioone. Nia tõstab energiat, niiet tunnist lahkudes on meel rõõmus, rahunenud ja tasakaalus, aga keha on ergas ja valmis tegutsema.

Osaluspanus 15€ sularahas juhendajale.

Kontakt:
Sirli Taniloo
tel 52 60 562
e-post: sirli.taniloo@gmail.com
https://www.facebook.com/sirli.taniloo

Registreerimine

sirli.taniloo@gmail.com