Tai Chi, Chi Kung ja Viis Tiibetlast (alustajate grupp)

Tai Chi, Chi Kung ja Viis Tiibetlast (alustajate grupp)

Hind:

7€

Kestvus:

1,5h

Aeg:

T ja N 7.30-9.00

Juhendaja:

Sisu:

Tai Chi, Chi Kung ja Viis Tiibetlast

algajad e. 1. grupp T ja N 7.30-9.00

Kui tunned huvi traditsiooniliste Hiina võitluskunstide vastu ning tahad õppida sisulisemalt keha ja hingeelu, siis käesolev spordiklubi on mõeldud just Sulle!

Oluline on mõista, et Hiina võitluskunstidel baseeruvate stiilide praktiseerimisel ei pea lähtuma võitluslikust aspektist. Peamine on tervise edendamine ehk nagu Hiinas öeldakse “püütakse tagada pikaealisus terves füüsilises-, vitaalses-, mentaalses -ja vaimses kehas”. Registreeri end klubisse siin samas klubi lehel, tule kohale ja tunneta ise, kuidas sobib. Taiji treeningud kombineeritult teiste stiilidega nagu Wuji, WuShu, QiGong.

TAIJI QUAN (TAI CHI)

On Aasjas ja kõikjal maailmas väga populaarne harrastuslik ja sportlik tegevus. Tihti rakendatakse seda ka universaalse tervisevõimlemisena või taastusravi otstarbel. Samas on ta sajanditega välja arendatud tõhusaks võitlusalaks nii spordis kui ka enesekaitseks.

Taiji Quan on “sisemine” treeningmeetod. Aeglase, balantseeritud, teadlikult juhitud liikumissüsteemiga tunnetatakse peentasandil kogu oma keha, kusjuures rohkemat kui vaid füüsilist keha. Saavutanud treeningutel hea tunnetuse, on praktiseerijal jõukohane oma tahtega käivitada vajaliku suunitlusega tervistavad ja raviprotsessid. Praktiseerija avastab, kuidas füüsiline keha “allub” tema siirale tahtele, omamata mingeid ülivõimeid. Tõsi küll, selleks tuleb järjepidevalt harjutada, kusjuures algajal ei ole mingeidki tulemuslikke võimalusi õppida taiji-d raamatust või video vahendusel.

Alustada tuleb põhiasenditest ja baasliikumistest, mis ei ole lihtsate killast. Kogenud juhendaja abil on aga õppeprotsess nauditav ja tulemuslik. Wudangi (Hiina Kungfu Lõuna Koolkond) traditsioonide kohaselt on Taiji quan kolmest komponendist koosnev süsteem WUJI, TAIJI ja LIANGYI . Sellest lähtuvalt toimub ka õpe.

Qigong (Chi Kung)

Hiinas aastatuhandeid arendatud nn. Hiina meditsiini valdkond, kus ravi ja tervena olemise meetodiks on konkreetsed mõõdukalt aktiivsed liikumistehnikad. Inimene, kes omandab kasvõi osaliselt Qigong tehnikad, on võimeline end suurel määral ise tervena hoidma ja vajadusel ravima. Qigong tehnikas kombineeritakse liikumisvormid konkreetsete hingamistehnikatega.

Näiteks, Wudang koolkonna Viie Looma Qigong vormi harjutused on järjestatud nii, et tegija masseerib liikumisharjutuste vältel järjest neerud, kopsud-hingamisteed, maksa, põrna ja “avab” südameenergia. Loetletud on organid, mis on otseselt seotud vereringega ning ka sisemise energiajõu protsessidega. Qigong harjutused on väga mitmekesised, samas toimivad need väga efektiivselt koostöös Taiji-ga.

Viis Tiibetlast

Tiibetis arendatud väga iidne võimlemissüsteem. Selle unikaalsus seisneb äärmises lihtsuses, samas üllatavalt mõjusas toimes. Viis harjutust(teatud tasemel ka kuues) on jõukohased peaaegu igaühele, kuid vajavad algõpet kogenud treeneri juhendamisel. Vaatamata suhtelisele lihtsusele on väga oluline tehnikate õige sooritus õige hingamisega. Oluline on määrata koormuse tase ning pauside kestus. Kuna Tiibet oli pikka aega suletud territoorium, siis sai Läänemaailm Viiest Tiibetlasest teada suhteliselt hiljuti. Samas muutus see kiiresti väga populaarseks võimlemisstiiliks kogu maailmas.

Hind ja maksmine
Piletid ostetakse kohapeal sularahas juhendajalt.

1 korra pilet 7€.

Üldinfo:
Registreerumine on vajalik ja toimub TAO Keskuse kodulehe kaudu.
KOHALE PALUME TULLA 10 min enne algust.
Selga on vajalik panna liikumist võimaldavad riided.
Soovi korral võta kaasa käterätik pesemisvahendid ja föön.

Juhendaja Viktor Palmet
viktor@wudangkungfu.ee
Tel: +372 512 8188

http://www.wudangkungfu.ee

Registreerimine

Valige sobiv aeg ja lisage andmed