Vinyasa jooga

Vinyasa jooga

Hind:

8€/10€

Kestvus:

2h

Aeg:

E,K,P kell 11:30 - 13:30

Juhendaja:

Sisu:

Vinyasa jooga

Esmaspäeviti,kolmapäeviti ja pühapäeviti kell 11:30 - 13:30

Tunnid tulevad taas saali, hoitud inspireerivate kohtumiseni!

Vinyasa jooga/Ashtanga vinyasa jooga tunnid toimuvad esmaspäeviti ja kolmapäeviti kell 11.30- ca 13.30 Juunis alustan saalis taas juhendatud Vinyasa jooga või (Ashtanga vinyasa jooga) tundidega, mis sobivad hästi neile, kel juba joogaga kokkupuude, juuni tunnid sobivad eelkõige edasijõudnutele, kuid tulla võivad ka algajad. Septembrist tulemas uus tunniplaan!

Vinyasa jooga on dünaamiline joogastiil, kus õpetaja loonud ise seeria, mida ta kordab ja siis tulevad uued seeriad. Vinyasa tundides on hingamine ja liikumine on omavahel sünkroniseeritud sarnaselt Ashtanga tundidega. See stiil on välja kasvanud Ashtanga joogast, nii on Vinyasa jooga juured seotud Ashtanga jooga süsteemiga, aga seeriate ülesehitus on Õpetaja enda looming ning seega erinev traditsioonilise Ashtanga seeriatest. Tunni mõju sõltub, kuidas õpetaja on seeria üles ehitanud ja mis energiatele keskendub, kuid tunnil on ka sarnased mõjud, mis Ashtanga vinyasa joogal.

Ashtanga vinyasa jooga on hatha jooga dünaamiline vorm. Tunnis on väga oluline hingamine, nii nimetatakse Ashtanga joogat hingamise joogaks (The Yoga of Breath). Kogu tunni vältel on ujjayi hingamine, mis aitab minna liikumise-meditatsiooni ning aitab vabastada keha toksiinidest, nii toetad oma immuunsüsteemi. Asanad on mõnes mõttes nagu rongid, nad tulevad ja lähevad, kuid hingamine läbib ideaalis kogu tundi. Tunnis on Ashtanga esimese seeria asanad, kuid aeg-ajalt võtab õpetaja ka teise seeria asanaid juurde. Kordame üle ka ABC, et kui Sul ka kogemust ei ole, astu julgelt reaalsest või virtuaalselt treeningsaalist sisse ja õpetaja toetab Sind Sinu teel. Regina tunnid on seni olnud isiklikud ja ta on seadnud sihiks kõrge kvaliteedi ning personaalse lähenemise.

Kõikides liikumistundides, aga eriti Ashtanga vinyasa jooga tunnis, on väga oluline kuulata oma keha ja teha asanasid vastavalt enesetundele, liikuvusele ja tervislikule seisundile ja valida sobiv amplituut. Oluline on meeles pidada, et kõike ei pea kaasa tegema. Oleme teekonnal erinevatel kaugustel: me ei pea minema üle piiri ega ka end liigselt tagasi hoidma, kui end hästi tunnetad. Oluline on olla kohal ja iga päev märgata, mida Sinu keha räägib. Kuid kui alustad, siis pigem hoia end tagasi ja tee väiksemate ulatustega- tasa sõuad, kaugele jõuad.

Juhul, kui Sul pole lõunapausil võimalust nii kauaks töölt eemale jääda, võid lahkuda kokkuleppel ka reaalsest tunnist, kui zoom - kohtumiselt veidi varem ja õpetaja näitab Sulle lõpuasendid (enne või pärast tundi). Kuigi tegemist on juhendatud tunniga, siis kes soovib, võib tulla ja teha ka Mysore-stiilis kaasa. Tunnid sobivad edasijõudnutele- nii meestele kui naistele, kuid oodatud on ka algajad, kes teadlikult valivad omas tempos edasimineku ega püüa kohe teiste järgi mõõtu võtta. Jooga on isiklik praktika!

Traditsiooniline Ashtanga vinyasa jooga on hatha jooga dünaamiline vorm, mida õpetas Sri K. Pattabhi Jois ehk Guruji Indias Mysore’is asuvas Ashtanga Jooga Teaduslikus Instituudis (Ashtanga Yoga Research institute). Regina tund on mõjutatud isiklikust teekonnast, sügavatest anatoomia õpingutest, Ashtanga vinyasa flow Sampoorna Yoga 200-hour Ashtanga Vinyasa Yoga Teacher Training ja loomulikult Asthanga Monkey jooga õpetajakoolitusest.

Ashtanga vinyasa jooga eripära seisneb eri asendite ehk asanate ühendamises vinyasa süsteemiga. Vinyasa tähendab hingamise ja liigutuste sünkroniseerimist. Selline tegevus tõstab kehatemperatuuri; lihased ja siseorganid puhastuvad ning jääkained väljuvad kehast. Selle tulemusena paraneb vereringe, suureneb painduvus, keha muutub tugevamaks ning meel rahulikuks ja keskendunuks. Pideva harjutamisega suureneb teadlikkus omaenda kehast, meelest ja vaimust, Ashtanga jooga harjutus on nii füüsiline kui ka meditatiivne. Ennekõike see ongi hingamis-ja meditatsiooniharjutus, painduva keha saad boonuseks.

TAO keskuse Regina Ashtanga vinyasa tundi on mõjutatud tema õpingud Sampoorna joogakoolis (Ashtanga vinyasa flow- Sampoorna Yoga 200-hour Ashtanga Vinyasa Yoga Teacher Training) kui ka õpingud Jocke ja Terje Salokorpi juures- Ashtanga Monkey Jooga koolkonna all, mis põhineb traditsioonilisel Ashtanga vinyasa jooga süsteemil. Mõlema kooli õpetused arvestavad tänapäeva inimese kehaliste vajadusega ning meie anatoomiliste erinevustega ja see on sünkroonis Regina enda ammuste vaadetega. Hetkest, mil Regina alustas treeneritööga on ta olnud teadliku ning pehme vaatega inimkehale, ega pole iial uskunud läbi valu, ega jõu minemise meetodisse. Tule tundi teadlikkusega, julge olla seal, kus oled, tule nautima, ole kohal, saa ühendus oma kehaga, õpi seda kuulama ja siis ja tee täpselt nii nagu Su keha ütleb, arvesta ka anatoomiaga (mida Regina avab), võid jätta asanaid vahele, neid modifitseerida (Regina pakub ka erinevaid variante). Ashtanga Monkey Jooga joogasuuna alusepanijad on Jocke ja Terje Salokorpi, kelle eesmärgiks on samuti õpetada inimestele kasutama Ashtanga jooga harjutusi kui mitmekülgset tööriista ning mitte kinni jääma jäikadesse traditsioonilistesse reeglitesse. Iga inimene on erinev ja nii on seda ka tema vajadused. Sellest lähtuvalt on painutatud traditsioonilise jooga reegleid, et iga joogahuviline saaks keskenduda just teda toetavatele liigutustele - harjutuse seeriale. Samamoodi on painutanud reegleid Regina!

NB! Patanjali kirjeldas oma teoses 8-harulist jooga teed ehk Asthanga joogat, mis koosneb 8 osast, mis on kõik võrdselt tähtsad : 1. Yama 2. Niyama 3. Asana-asend 4. Pranajaama- elujõu kontrollimine läbi hingamise eri tehnikate 5. Partyahara 6. Dharana 7. Dhyana 8. Samadhi. Oluline on teada, et kuigi need alused kehtivad iga joogastiili puhul, siis Asthanga jooga mõiste esineb kahes kontekstis, mille vahele ei saa panna võrdusmärki. Nimelt on traditsiooniline Ashtanga vinyasa jooga hatha jooga dünaamiline vorm, mida õpetas Sri K. Pattabhi Jois ehk Guruji Indias Mysore’is ning see ei ole 100% sama, mida kirjeldab Patanjali sama mõiste all. Siiski jooga on jooga ja tunni nimeks võiks seega panna lihtsalt jooga.

Juhendatud Vinyasa jooga või Ashtanga vinyasa jooga tunniga alustame 12.00. Võimalusel tule ja tee kaasa mõlemad: ka hingamine 25´ (pranajaamad) kell 11.30 kui ka Ashtanga vinyasa jooga, sest see on üks tervik! Varem panin nad kaheks tunniks, kuid nüüd jätan kokku, et saavad tulla ka need, kes varem vaid hingamas käsid! Elus palun tule kohale võimalusel ca 5-10 min varem, et jõuaksid mõnusalt riided vahetada ja sisse elada.
Õpetaja ise kohal alates 11.20! Kui jõuad palu varem, võib alt uks kinni olla!

Regina tundide ENERGIAVAHETUS!
(Ashtanga jooga, Hatha jooga, Yin jooga, Vinyasa jooga, Shindo ja tantsu tunnid)

1x pääse kohapeal 10€ (või vastavalt Sinu soovile ja võimalustele vähem/ või rohkem)
1x pääse virtuaalselt 8€ (või vastavalt Sinu soovile ja võimalustele vähem/ või rohkem)
Osaleja saab lähtuvalt oma soovist ja majanduslikest võimalustest tasuda rohkem või vähem. Et kel raskemad ajad, ei jääks ukse taha, ja kes soovib õpetajat enam toetada, on ka see võimalus. Treeningute eest saab tasuda kohapeal sularahas, või teha ülekanne Regina Herodese ettevõtluskontole LHV EE397700771004273379.

Suve soodus!
5 x kaart 35 €
10 x kaart 65 €

Eratreening (individuaaltund) ja konsultatsioon 40€ või vastavalt Sinu võimalustele.

Kui Sulle meeldib minu töö, stiil ja Sa saad ning soovid panustada rohkem, olen väga tänulik, kui Sul on kitsas käes panusta nii palju, kui soovid ja saad! Tule räägi!

Õpetaja toetab ise!
Maailmas toimuva kriisi tõttu on raskustesse sattunud väikeettevõtjatele, üksikemadele soodustus minu tundides -50% (5.- eur kord). Kood- "Koos läbi"! Seda võivad kasutada ka teised, kes seda vajavad, tule räägi!

Üldinfo:
Palume kõigil järgida vastutustundliku käitumise reegleid:
· iga inimene peseb või desinfitseerib hoolikalt käsi; pärast tundi desinfitseeri matt
· tule tundi tervena! Köha, nohu, palaviku või muu haigustunnuse korral palun jää koju;

Registreerumine on vajalik ja toimub kas TAO Keskuse kodulehe kaudu või kirjutades otse regina.onlinestudio@gmail.com

Selga palun panna liikumist võimaldavad riided.
Soovi korral võta lähedale käterätik, veepudel ja taastumiseks plaani endale üks tervislik amps. Treeningutele zoom-ruumi saab kohale 5 minutit enne algust ja õpetaja saadab lingi.
Elus tule palun kohale 5-10 min varem.
Tund on lastesõbralik, et võid koos beebi või lapsega tulla! Lapsed on loomulik osa elust.
Jätkan septembrist hingamise, jooga, shindo, tantsu jt tundidega Tao keskuse saalis, live tundidele paralleelselt jääb võimalus tunniga liituda online zoomis: live - formaadis. Vahemaa ei ole takistus, kui oled teises linnas, saad virtuaalselt kohale tulla. Kui oled Tallinnas, tule saali- saame reaalselt kokku. Oled südamest oodatud!

Juhendaja Regina Herodes
regina.onlinestudio@gmail.com
Tel: +372 5500995 (vastan võimaluse korral)

Registreerimine

Valige sobiv aeg ja lisage andmed