Aeg elada (ehk seks - kiirtee jumala juurde)

Pealkiri:

Aeg elada (ehk seks - kiirtee jumala juurde)


Hind:

170-185 €

Kestvus:


Aeg:

06.04 - 08.04


Juhendaja:


Sisu:

www.inspirekeskus.ee

Aeg elada
ehk seks - kiirtee jumala juurde
Johan Ekenberg (Rootsi)

6.-8. aprillil 2018 Tallinnas Tao Keskuses
inglise keeles, tõlge eesti keelde
 

Alates 2005 aastast on Johan pakkunud Eestis "elusolemise treeninglaagrit inimestele, kes soovivad ise olla oma elulaeva kaptenid", nagu ta ise ütleb. 
Need, kes on Johaniga varem kohtunud teavad, et kuigi seksuaalsus on selle "laagri" üheks töövahendiks, polegi see esmatähtis. Sellest palju olulisem on ärgata ja märgata, KUI elus sa õieti oled ja kes või mis sinu valikuid määrab. Ärksa ja tundlikuna on suurem tõenäosus kasutada kogu oma potensiaali, mitte maha magada õnnelikke juhuseid, elada kooskõlas oma sisemiste veendumustega ning nautida elu kogu selle mitmekesisuses. Arusaamine, et "elus inimese" seksuaalelu on huvitavam ja naudinguterohkem, jõuab kohale iseenesest.

Äkki oleks just praegu õige aeg end kõrvalt vaadata ja küsida:
- kas on veel midagi avastada?
- kas oleks võimalik oma elu elusamalt elada?
- millised isiklikud unistused on veel täitumata?
- kas ma oskan olla üks oma partneriga ilma  
  iseend kaotamata?

Seega, Johani kursus on laiemalt võttes elust, armastusest, suhetest, vajadustest ja rahulolust. Ja alles siis seksist. Visa järjekindlusega rõhutab Johan ikka ja jälle põhilist: elades elusamalt, avanedes kõigile oma tunnetele on võimalik jõuda sügavama armastuse, naudingu ja müstika tajumiseni.

Aga ikkagi - mis jumal?!
Mida on jumalal seksiga pistmist? Religiooni seisukohast vaadates on need kaks nähtust teineteisest valgusaastate kaugusel! See on enamasti esimene reaktsioon seda veidrat kursuse nime lugedes. Ei, Johan ei ole religioosne ega oota seda ka sinult. Samas on temas sügav USK, et seks pole lihtsalt seks, vaid elu ilusaim kingitus, mida inimesed võivad teineteisega jagada. Sellest kogemisest tärkab midagi hoopis suuremat, midagi, mida tavateadvuse seisukohalt on raske seletada. Seletada neile, kellel endal taoline kogemus puudub. Selles peitubki jumalus. 

Tee iseenda, teise inimese ja naudingutpakkuva seksuaaleluni käib läbi südame, teist võimalust ei ole. Suutmata-oskamata-julgemata oma südant avada kogeme elu ja seda, mis elul on meile pakkuda poolikult, mustvalgena. 
"Ma ei tee teraapiat!", on Johan kategooriline. "Mind ei huvita tegelemine mineviku ja selle  traumadega, otsida süüdlasi ja pakkuda lohutust. Ma tahan, et inimesed jätaksid selja taha vahtimise ja elaksid hetkes, saades aru oma suurusest ja vabadusest!  Hirmudest ja neurootilistest kompleksidest loobudes on võimalik leida kontakt iseenda - ja teise inimese - ainukordsuse ja erilisusega. Võttes endale vastutuse oma elu suunamise eest, saame jõuda tõelise hingerahu ja rahuldustundeni. Kui me ise oleme huvitatud oma elust, iseendast ja teisest inimesest, siis peegeldub see uue kvaliteedina ka meie seksuaalsuhetes".  

Õpetajast:
Johan on karismaatiline ja inspireeriv õpetaja, kellel on suurepärane grupitöö kogemus (pea 30 aastat) ning võime esitada oma teadmisi kaasahaaravalt, lihtsalt ja arusaadavalt. Imetlusväärne on Johani oskus luua vaba ja sundimatu õhkkond, mis julgustab käsitlema ka kõige isiklikumaid teemasid. Tabude puudumine ja taktitunne samaaegselt, hoogne tempo, huumor ja sügavus - see on iseloomulik Johani õpetamisviisile. Ilmselt seepärast leidubki nii palju osalejaid, kes aastast aastasse uuesti kursusele tulevad. Ta on kirjutanud paar raamatut ning lisaks käesolevale seminarile töötab ka firmadega motivatsioonikoolitusi ja efektiivse suhtlemise seminare tehes. Mõni aasta tagasi avas Johan Rootsis oma seminarikeskuse.

Kursusele on oodatud nii üksikosalejad kui paarid, kes soovivad rikastada oma elu läbi hinge avamise partnerile. Kõik, kes soovivad avastada iseenda unikaalset energiat, mida oma partneriga jagada. Mingeid eeldusi ega ootusi Sulle ei esitata, küll on kasu avatud meelest ja soovist kogeda, järeldusi teha ja edasi liikuda.
Üksikasjadest sõltumatult võib lubada, et see kõik saab olema mõjus, hoogne, liigutav, ühendav ja enamuse ajast ka väga lõbus! 

Johan on meister looma õhkkonda, kus valitseb usaldus, turvalisus ja aktsepteerimine. See on esmatähtis eeldus iseendaga tegelemisel, julgemaks olla autentne ja haavatav. Tööd iseendaga on võimalik teha väga intiimselt või pealiskaudselt – igaühel on võimalus seda mõjutada ning ühtlasi valida ka endale sobiv osalemise tasand. Sind ei sunnita millekski, sind ei püüta „terveks ravida”, sul ei ole vaja ületada oma piire, kui sa ei taha. Siiski, ole valmis viibima pisarate, emotsioonide ja naeru õhkkonnas! 

Tule ja veeda nädalalõpp turvalises ja inspireerivas keskkonnas, õppides uusi viise armastuse kogemiseks ja jagamiseks!

vt internetist ka salvestust Kanal2 saates „Avameelselt“ (oli eetris 2012a 11. aprillil), kus Johan räägib koos oma kursuslastega  http://kanal2.ee/pluss/video/?id=5221

Kursusel osalemiseks on vajalik eelregistreerumine, ettemaksu (40€) tasumisel hiljemalt 30. märtsiks on osalemisel soodushind 170€, hiljem 185€. Elukaaslastele ja varemosalenutele hinnasoodustus 10%. Täpsem info üksikasjade kohta korraldaja kodulehel www.inspirekeskus.ee


Info ja registreerumine koolitusele:
Liina Lehtla
Inspire Keskuse OÜ
tel 5076046
[email protected]
www.inspirekeskus.ee