Helirännak x Sound Journey / Kakao tseremoonia

Pealkiri:

Helirännak x Sound Journey / Kakao tseremoonia


Hind:

15 €

Kestvus:

2h


Aeg:

Reede 25. mai 19:00 - 21:00


Juhendaja:


Sisu:

Helirännak ühendab jõud ürgse kakao väega. 25. mail saab meie kaasrändur Ilona aasta võrra vanemaks ja seda puhku tähistame seda erilise kakao tseremooniaga, millelt kulgeme sujuvalt helide maailma edasi. Trummid, kõristid ja joigumine saadavad rännakut enese sisemaailma. Taotleme ühendust Maa, metsa ja südamega.

Tseremoniaalne kakao aitab hingega võimsa ühenduse luua ning kogeda südame avanemist. Kakao hing on väga sügav, kuid sügavuses ei kaota ta mängulisust. Kerguse ja mängulisusega õpetabki meid südameid avama ning kuidas see oskus endaga igasse hetke kaasa võtta. Kakao on tugev stimulaator, füüsilisel tasemel paneb südame tugevamini pumpama ja vedeldab verd.
Kui sul on probleeme südamega või kasutad antidepressante on tseremoniaalne kakao vastu näidustatud. Tseremoonia käigus serveerime täis doosi kakaod, mida vanad Mayad on kasutanud iidsetes rituaalides. Kakao on kaasa tulnud kakao kodumaalt Guatemalast.

Tseremooniat viib läbi särav Jaanela.

***
Muusika on inimsoo kultuuri iidne osa ja avaldab võimast mõju meie meelemõistusele. Instrumendid, mida rännakul mängitakse, tekitavad vibratsioone, mis loovad kehalisi seisundeid ning aistinguid. Laulud võivad panna inimesi naerma, nutma või tantsima. Kui helilained kulgevad läbi õhu, jõuavad su kõrvadesse, lükkavad need õhku kuulmekäikudes ja panevad kuulmekiled liikuma. See paneb omakorda liikuma kolm tillukest luud, mis edastavad võnked sisekõrva vedelikuga täidetud ossa, mida nimetatakse teoks. Vedeliku liikumine selles spiraalses osas tekitab elektrilisi signaale, mis jõuavad ajusse. Ent see on vaid väga väike osa suurest loost. Need lihtsad võnked võivad tekitada võimsa emotsionaalse reaktsiooni ning nootides endis ja selles, kuidas aju neid tajub, peitub kihtide kaupa keerulisi nüansse. Helilained, mis jõuavad su kõrvadesse, kannavad endas tohutut infohulka. Sellele lisanduvad kaja, järelkõla ja resonants ning hulk pille, hääli ja laule. Muusika mõjub nendele ajuosadele, mis juhivad naudingut, hirmu, liikumist, mälu ja emotsioone. Laulud võivad vallandada ootamatuid seoseid. Selle retke käigus on sul võimalik turvalises keskkonnas vaadelda, tunda ja teadvustada, mis on see, mis täna sinu tähelepanu vajab.

Helirännakut viivad läbi Andri Afanasjev ja Ilona Maria Abiline

Energiavahetustasu 20 EUR
Registreerumiseks külasta meie kodulehte www.helirannak.ee
(Palun meid kindlasti teavitada vähemalt nädal ette, kui Sa ei saa osaleda, siis saavad need osaleda, kes ootavad järjekorras! Aitäh!)

NB! Palun võimalusel tulla 15 minutit ennem rännakut kohale, et oleks aega kohaneda ruumiga.