home

Sünnitusjärgne emade jooga koos beebidega

Pealkiri:

Sünnitusjärgne emade jooga koos beebidega


Hind:

10 €

Kestvus:

1


Aeg:

esmaspäeviti kell 10.15 - 11.15 (APRILLIST ENAM EI TOIMU)


Juhendaja:


Sisu:

Ema-beebi joogatunde viib läbi Studio108 juhendaja Aale-Triinu Sonn 
(lapseootel jooga ja ema&beebi jooga juhendaja, doula ehk pere- ja sünnitoetaja, imetamisnõustaja, kriya hatha jooga juhendaja)

Esmaspäeviti kl 10:15 - 11:15
Registreerimine: [email protected] või mob 5270569, Lisainfo: http://www.studio108.ee/ema-beebi-jooga/
Kaasa: mugav rõivastus (matid ja muu vajalik on kohapeal olemas)
Tasu: üksiku tunni tasu 10 €; 5 korra kaart 45€, kehtib 2 kuud.
Tasuda saab kohapeal sularahas või tehes ülekande - A-T Disain OÜ, a/a EE791700017000970107. Selgitus "ema-beebi jooga" ja tasutava tunni aeg. 

Me teame, kui tore oleks sagedamini ka iseenda jaoks midagi head teha, kuid lapse kõrvalt pole lihtne seda aega leida. Just seetõttu oleme teinud emadele sellise joogatreeningu, kuhu lapsed on oodatud kaasa tulema! 

Peale imelist kogemust – sünnitust – võtab taastumine vahel vähem, vahel rohkem aega. Kindlasti saame siin ise ka kaasa aidata, jätmata kõrvale seejuures pisitibu! Vastupidi - ka koos temaga on tore enda heaks midagi teha.

Mida teeme ema-beebi joogas?
EMMED teevad kasulikke jooga- ja hingamisharjutusi, põhifookusega sünnitusest taastumisel ja süvalihaste treeningul, mis aitab selga terve ja tugevana hoida. Treening on eriti näidustatud diastaasi ehk kõhu sirglihaste lahknebvuse korral. Samuti vabastame pehmete masseerivate venituste abil igapäevaseid pingeid turjast, õlgadest, seljast. Tunnis õpime harjutuste kõrvalt ka kogu eluks kasulikke teadmisi sellest, kuidas toimib meie keha, mis muutused naise keha läbib koos emaks saamisega ja seda iga kord uuesti! Trenni võib ema tulla ka üksi, ilma lapseta.

BEEBID ja MAIMIKUD (2-kuust kuni 1,5 aastani) armastavad enamasti emme kehaga kontaktis olla ja üheskoos teha pehmelt kiikuvaid joogaharjutusi, väiksemad ka lihtsalt lesida ema kõrval. Vabalt võib selle tunni ajal ka titat imetada -  on olemas isegi paar harjutust just selleks puhuks! :)
Roomavad, käputavad või kõndivad lasped mängivad tunnis pisut juba ka omavahel, üksteise mänguasjad on ju nii põnevad! Samas kaasame neidki ikka oma mängulistesse joogaliikumistesse, kohe kui lapsel selleks huvi tekib.

BEEBILE KAASA: rätik või tekike ja paar mänguasja. Juba lisasööki saavale beebile ka juua kaasa.
EMMELE KAASA: mugavad riided.

Juhendaja Aale-Triinu endast:
"Rasedate joogatundide andmisega alustasin 2006 City Spa's. Sellest ajast olen iganädalaselt juhendanud lapseootel joogat ja aidanud sünnituseks valmistuda kokku ligi 1000 naisel.
Peale teise lapse sündi 2014. aprillis kasvas minu tundidest loomulikuna välja ka sünnitusjärgne jooga emadele koos beebidega. See tund on minu jaoks midagi, mida viin läbi suurima pühendumisega naise heaoluks.
Täna olen ise kolme lapse ema, olles teadlikult pidevalt täiendanud end nii rasedusaegse kui naise peale sünnitust perioodi tervise teemadel - läbisin põhjaliku õppe sertifitseeritud pere- ja sünnitoetajaks ehk doulaks, samuti imetamisnõustajaks ning ka sünnitusjärgse hoolitsuse pakkujaks, et lisaks muule ka erinevate massaažide ja muude abistavate võtete näol aidata naisel nii füsioloogiliselt, kui psühholoogiliselt imelisel ja samas väga traditsioonilisel viisil taastuda."
 

Juhendaja väljaõpe:
* 2018 oktoober Sünnitusjärgne kõhu sirglihaste diastaasi hindamine, vastavalt sellele füsioloogilise hingamise ja esmase sobiva taastava harjutustiku kasutusele võtmine, diastaasi sulgemise manuaalteraapia (välja töötatud saksa ämmaemand Angela Heller'i poolt). Koolitaja: Yola Gabers (Saksamaa).
* 2018 september Sünnitusjärgse hoolitsuse õppeprogramm: Taimemassaaž, füsioloogiline kõhumassaaž, Savasana massaaž, taimedega kodune aurusaun, taastav sünnitusjärgne ayurveda vürtsijook, Benkung toestuse sidumine (koolitaja: Natalie Sanna).
* 2017 september - 2018 juuni. Doula ehk pere- ja sünnitoetaja väljaõpe - 450 tundi (Põlisrahva Tarkuste ja Rahvaravi Kool. Koolitajad: Karita Mikko, Ingrid Kaoküla, Elina Piirimäe, Ülle Lember, Küllike Lillestik, Riinu Verlin, Triin Värnik).
* 2017-2018. UNICEF'i imetamisnõustaja koolitus - 40 tundi (SIET'i ametlik õppeprogramm. Koolitajad: Ülle Lember, Riinu Verlin).
* 2017 veebruar-aprill. 32-tunnine sertifitseeritud lastemassaaži algkursus, koolitaja lasteterapeut/füsioterapeudi assistent Marika Must. Läbitud teemad: Loote areng. Imiku anatoomia ja füsioloogia. Liigeste liikuvuse hindamine. Laste sensomotoorne areng. Lastemassaaži teoreetilised alused ja praktiline teostus. Laste vanuses 1.-7. eluaastat testimine, massaaž ja võimlemine. 
* 2017 veebruar. "Õidepuhkemine", 6-nädalane vaagnapõhjalihaste tervise e-kursus. Koolitajad Katri Ristal ja Kaija Margumets (www.minaolenginaine.ee).
* 2016 juuni. Lastejooga lühiseminar, koolitaja Dana Biechonski (SACH Internatsional Transpersonaalse hüpnoteraapia ja psühhoteraapia kool; European Institute Of Body Oriented Healing Arts).
* 2016 juuli-august. Ämmaemanduskeskuse perekooli tunnid (kokku 12h, koolitajad: ämmaemand Ingrid Kaoküla ja rasedate võimlemisõpetaja Iren Laidma, www.ammaemanduskeskus.ee);
* 2015-2016 nov-jaan. Ema ja beebi jooga koolitus 1. ja 2. osa, koolitaja Natalie Sanna (Bliss Yoga Stuudio). Õppe teemad: Keha ja meeleseisundite muutused, emotsionaalne tugi sünnitusjärgses perioodis. Sünnitusjärgsed taastumisetapid kuni lapse 1.eluaastani. Hingamistehnikad sügavaks lõdvestuseks/vaagnapõhja tõstmiseks/imetamise ajaks. Taastumisjooga asendid emale. Alaselg: kuidas kaitsa ja selle eest hoolitseda. Arendusjooga beebile: harjutused/mängime/laulame. Beebimassaaž, "sonic" helimassaaž.
* 2006 Ülle Lemberi rasedate jooga näidistunnid õpetajatele (www.paikesetants.ee);
* 2005 kriya hatha jooga õpetajate väljaõppe osana rasedusele kohandatud kriya hatha jooga 18 põhiharjutust.