home

Lõunapausi Ashtanga vinyasa jooga

Pealkiri:

Lõunapausi Ashtanga vinyasa jooga


Hind:

7 €

Kestvus:

11:30 - 13:20


Aeg:

Esmaspäeviti ja neljapäeviti kell 11:30


Juhendaja:


Sisu:

Esmaspäeviti ja neljapäeviti on lõunapausil juhendatud Asthanga vinyasa jooga ABC.

Ashtanga vinyasa jooga on hatha jooga dünaamiline vorm. Tao keskuse lõunapausi tund on Asthanga Monkey jooga koolkonnast välja kasvanud. Tunnis on väga oluline hingamine, nii nimetatakse Asthanga joogat hingamise joogaks (The Yoga of Breath). Kogu tunni vältel on ujjayi hingamine, mis aitab minna liikumise-meditatsiooni ning aitab vabastada keha toksiinidest.  Asanad on mõnes mõttes nagu rongid, nad tulevad ja lähevad, kuid hingamine läbib ideaalis kogu tundi. Tunnis on Asthanga esimese seeria asanad, kuid aeg-ajalt võtab õpetaja ka teise seeria asanasid juurde.

Kõikides liikumistundides, aga eriti Asthanga vinyasa jooga tunnis, on väga oluline kuulata oma keha ja teha asanasid vastavalt enesetundele, liikuvusele ja tervislikule seisundile ja valida sobiv amplituut. Oluline on meeles pidada, et kõike ei pea kaasa  tegema. Oleme teekonnal erinevatel kaugustel: me ei pea minema üle piiri ega ka end liigselt tagasi hoidma, kui end hästi tunnetad.  Oluline on olla kohal ja iga päev märgata, mida Sinu keha räägib. Kuid kui alustad, siis pigem hoia end tagasi ja tee väiksemate ulatustega- tasa sõuad, kaugele jõuad.

Juhul, kui Sul pole lõunapausil võimalust nii kauaks töölt eemale jääda, võid lahkuda kokkuleppel ka veidi varem ja õpetaja näitab Sulle lõpuasendid.  Kuigi tegemist on juhendatud tunniga, siis kes soovib, võib tulla ja teha ka Mysore-stiilis kaasa.  Tunnid sobivad edasijõudnutele- nii meestele kui naistele, kuid oodatud on ka algajad, kes teadlikult valivad omas tempos edasimineku ega püüa kohe teiste järgi mõõtu võtta. Jooga on isiklik praktika!

Traditsiooniline Ashtanga vinyasa jooga on hatha jooga dünaamiline vorm, mida õpetas Sri K. Pattabhi Jois ehk Guruji Indias Mysore’is asuvas Ashtanga Jooga Teaduslikus Instituudis (Ashtanga Yoga Research institute). 

Ashtanga vinyasa jooga  eripära seisneb eri asendite ehk asanate ühendamises vinyasa süsteemiga. Vinyasa tähendab hingamise ja liigutuste sünkroniseerimist. Selline tegevus tõstab kehatemperatuuri; lihased ja siseorganid puhastuvad ning jääkained väljuvad kehast. Selle tulemusena paraneb vereringe, suureneb painduvus, keha muutub tugevamaks ning meel rahulikuks ja keskendunuks. Pideva harjutamisega suureneb teadlikkus omaenda kehast, meelest ja vaimust, Ashtanga jooga harjutus on nii füüsiline kui ka meditatiivne. Ennekõike see ongi hingamis-ja meditatsiooniharjutus, painduva keha saad boonuseks.

Tao keskuse tund on välja kasvanud Ashtanga Monkey Jooga koolkonna alt,  see põhineb traditsioonilisel Ashtanga vinyasa jooga süsteemil, kuid arvestab tänapäeva inimese kehaliste ning ajaressursi vajadusega. Selle joogasuuna alusepanija Jocke Salokorpi eesmärgiks on õpetada inimestele kasutama Ashtanga jooga harjutusi kui mitmekülgset tööriista ning mitte kinni jääma jäikadesse traditsioonilistesse reeglitesse. Iga inimene on erinev ja nii on seda ka tema vajadused. Sellest lähtuvalt on painutatud traditsioonilise jooga reegleid, et iga joogahuviline saaks keskenduda just teda toetavatele liigutustele - harjutuse seeriale.

NB! Patanjali kirjeldas oma teoses 8-harulist jooga  teed ehk Asthanga joogat, mis koosneb 8 osast, mis on kõik võrdselt tähtsad : 1. Yama  2. Niyama 3. Asana-asend  4. Pranajaama- elujõu kontrollimine läbi hingamise eri tehnikate 5. Partyahara 6. Dharana 7. Dhyana 8. Samadhi.  Oluline on teada, et kuigi need alused kehtivad iga joogastiili puhul, siis  Asthanga jooga  mõiste esineb kahes kontekstis, mille vahele ei saa panna võrdusmärki. Nimelt on traditsiooniline Ashtanga vinyasa jooga hatha jooga dünaamiline vorm, mida õpetas Sri K. Pattabhi Jois ehk Guruji Indias Mysore’is ning see ei ole 100% sama, mida kirjeldab  Patanjali sama mõiste all. Siiski jooga on jooga ja tunni nimeks võiks seega panna lihtsalt jooga.

Tunniga alustame täpselt 11.30, liituda saab ka 12.00, palume veidi varem kohal olla, õpetaja on kohal juba 11.20 ning 11.30 algab Hingamine 25´, kuhu oled ka väga tere tulnud. Võimalusel tule ja tee kaasa mõlemad : nii hingamine kui ka järgnev Asthanga vinyasa jooga, sest see on üks tervik! Kohale palume tulla 10 min enne algust.

Asthanga vinyasa jooga ENERGIAVAHETUS!

Piletid ostetakse kohapeal sularahas juhendajalt.

Tunni tasu: osaleja saab lähtuvalt oma soovist ja võimalustest valida kolme variandi vahel:

1 korra pääse 7€.

1 korra pääse 10€.

1 korra pääse 12€.

5 x kaart 35 €

10 x kaart 65 €

Sama 1 korra pääsme hind ja süsteem kehtib kõigile Regina regulaarsetele tundidele: Asthanga vinyasa jooga, Hatha jooga ja  reedene Tantsulabor lastega kell 14.00. Treeningkaarti saad kasutada kõikides tundides.
 

NB! Kaks koos on kasulikum!

Kui tuled enne joogat või shindod ka hingama kell 11.30 E, N, (R)
Hingamine 25´+  ja Lõunapausi Shindo koos (sama süsteem Asthanga, Hatha jooga)
1 korra pääse ikkagi Sinu valitud summa- näiteks 10€ ja Sa ei pea juurde maksma!

Hingamine 25´ on sisuliselt  osa jooga tunnist ja need on tinglikult kaheks jagatud, et tulla vastu tööinimeste kiiretele graafikutele!

 

Üldinfo:

Registreerumine on vajalik ja toimub TAO Keskuse kodulehe kaudu.
Selga on vajalik panna liikumist võimaldavad riided.
Soovi korral võta kaasa käterätik, pesemisvahendid, föön vett ja tervislik amps.

Soovi korral küsi juhendajalt, kas on võimalus soetada 30- päeva pääse. Kuna Tao Keskus on aeg-ajalt välja renditud, siis klassikalist kuukaardi süsteemi hetkel ei ole.

Eraldi saab kokku leppida personaaltreeningu või individuaaltunni Regina Herodesega (60 min)- osaleja saab lähtuvalt oma soovist ja võimalustest valida kahe pääsme vahel: 35 € või 50 €  või pakkuda oma variandi.

Treeningutele palume kohale 10 min enne algust.

Juhendaja Regina Herodes 
regina.herodes@gmail.com
Tel: +372 5500995 (vastan võimaluse korral)