Yin+Yang joogatund

Pealkiri:

Yin+Yang joogatund


Hind:

12 €

Kestvus:

2h


Aeg:

Kolmapäev 18:30 - 20:30


Juhendaja:


Sisu:

Yin + Yang joogatunnid koos gongimeditatsiooniga asendavad märtsis Tao keskuses Kristiina Viirese HATHA jooga praktikaid.
Tunnid toimuvad kolmel kolmapäeval: 14. 21. ja 28. märtsil.


Yin+Yang joogatunnis nagu nimigi ütleb, on kombineeritud teineteist täiendavad Yin- ja Yang-tüüpi praktikad. Tund põhineb Vinyasa, Hatha ja Yin joogal.

Tundi alustame lõõgastava ja meditatiivse Yin joogaga. Yin jooga on lihtne, passiivne, meditatiivne praktika, mida on kõige kasulikum praktiseerida jahedate lihastega. Yin jooga asendites püsitakse täiesti lõdvestunult 3-5 minutit. Füüsilisel tasandil mõjutab Yin-tüüpi praktika kõõluseid, liigeseid ning sidekudet. Parandab liigeste-kõõluste-sidekudede plastilisust, verevarustust ja toitainete jõudmist nendesse piirkondadesse.

Seejärel tekitame kehasse soojust Yang-tüüpi Vinyasa ja Hatha jooga praktikaga. Yang-tüüpi jooga on Yin- tüüpi jooga vastand - füüsiliselt aktiivne praktika, kus fookus on inimese lihassüsteemil, hingamise süvendamisel ja keskendumisel. Yang-tüüpi praktika koos spetsiaalse Ujjayi hingamistehnikaga teeb keha soojaks ja nahagi veidi märjaks, puhastab keha toksiinidest, korrastab närvisüsteemi ning teeb keha tugevaks ja painduvaks. Yang-tüüpi tunni osa on dünaamilisem, asendites püsime 1-2 minutit.

Tunni lõpus sulame taas meditatiivsetes Yin jooga asendites ning lõpuks lõdvestume sügavalt savasanas gongihelide saatel.

Gongid võimaldavad teha erinevaid kosmilisi helisid ning ka vaala- ja delfiinihäältele sarnaseid helisid. Gongi helid läbivad meie keha ja meele sügavamaid kihte ning tervendavad sügavalt meie alateadvust. Jooga praktika ja gongid täiendavad, võimendavad ja toetavad teineteist.

Nautige segu!

Yin + Yang jooga praktika ja gongirännak ei eelda eelnevat kogemust meditatsiooni või joogaga. Tund sobib nii algajatele kui edasijõudnutele. Kõiki harjutusi on võimalik sooritada lihtsamalt-turvalisemalt kui ka keerukamalt.
Joogatunniks vali mugavad riided, mis võimaldavad erinevaid harjutusi sooritada ja mis tagurpidi asendites keha ei paljastaks. Sobivad on näiteks elastsed retuusid ja elastne särk või top. Tunnis on kõige mugavam olla paljajalu. Enne joogatundi pole hea vähemalt kaks tundi süüa. Tundi tulles lülita palun telefon hääletu režiimi peale.
Tundi registreerumiseks märgi "Osalen" ("Going") siin samas Facebookis selle ürituse all või saada sõnum. Kohtade arv on piiratud. 

Osalustasu 12€. 
Lisainfo: [email protected] või 53 422 544