KONTAKTIMPROVISATSIOON (Algajad) UUS! SOOVITAME!

Pealkiri:

KONTAKTIMPROVISATSIOON (Algajad) UUS! SOOVITAME!


Hind:

10 €

Kestvus:

1h


Aeg:

kolmapäeviti 19:15 - 20:45


Juhendaja:


Sisu:

ENG BELOW

Kontaktimprovisatsioon on partnertantsu liik, mis põhineb keharaskuse jagamisel, momentumil ja ühise raskuspunkti järgimisel. Selle tantsuliigi aluse pani 1972. aastal USA tantsija Steve Paxton, kes kombineeris moderntantsu ja Aikido printsiipe. Nii nagu nimigi ütleb, hõlmab kontaktimprovisatsioon lisaks tantsutehnikale ka improviseerimist, mistõttu on see tantsustiil pidevas muutumises ja arenemises.

Kontaktimprovisatsiooni tund on mõeldud kõigile, kes on huvitatud oma kehatunnetuse arendamisest tantsulise tehnika kaudu. Tundide eesmärk on pakkuda tantsuga tutvumise võimalust neile, kellel puudub selles vallas eelnev kogemus. Peamiselt õpime tunnis

- vastu võtma põrandat;
- kehakeskuse tunnetamist;
- raskuspunkti järgimist;
- tõstma minimaalse lihasjõuga;
- viise, kuidas oma keha teha võimalikult kergeks.

Lisaks tehnilistele elementidele on omal kohal ka improvisatsiooniline partnertöö, et arendada vastuvõtlikkust ja nii nagu iga treeningu puhul, pöörame ka kontaktimpro tundides suurt tähelepanu hingamisele. Parima tehnika omandamiseks vahetame tundides pidevalt paarilisi, nii et tundi võib tulla ka üksi.

Kolmapäeviti kl 19.15-20.15
Selga tasub panna mugavad riided: pikad püksid ja pikkade varrukatega särk.

Osalustasu 10 €, tasumine kohapeal juhendajale sularahas.
Esimese korra tasu on 5 €.

/////ENG/////

The lessons are for those who are interested in bodywork through dance technique. The aim of these lessons are to provide a chance to get acquainted with dance for those who do not have the previous experience. We learn to be responsive to the floor, to each other, how to lift with minimal effort and how to make ourselves light when being lifted. One of the main focus point is the centre of the body, which we learn to control in order to perform technical elements. 

Time: 19.15-20.15
Place: Tao centre
Price: 10 € in cash for the teacher. First timers 5 €. 

Contact Improvisation is a partner dance form based on the physical principles of touch, momentum, shared weight, and most quintessentially - following a shared point of contact. The form was founded in 1972 by Steve Paxton. Integrating his background as a modern dancer and his studies in the martial art form Aikido, Steve developed Contact Improv through explorations with his students and colleagues at the time.

Photo credit: Pinterest