home

Tai Chi, Chi Kung ja Viis Tiibetlast

Pealkiri:

Tai Chi, Chi Kung ja Viis Tiibetlast


Hind:

7 €

Kestvus:

1.5 h


Aeg:

teisipäeviti ja neljapäeviti kell 07.30 - 09.00


Juhendaja:


Sisu:

Teisipäeviti ja neljapäeviti kell 07.30 - 09.00

Qigong (Chi Kung)

Hiinas aastatuhandeid arendatud nn. Hiina meditsiini valdkond, kus ravi ja tervena olemise meetodiks on konkreetsed mõõdukalt aktiivsed liikumistehnikad. Inimene, kes omandab kasvõi osaliselt Qigong tehnikad, on võimeline end suurel määral ise tervena hoidma ja vajadusel ravima. Qigong tehnikas kombineeritakse liikumisvormid konkreetsete hingamistehnikatega.

Näiteks, Wudang koolkonna Viie Looma Qigong vormi harjutused on järjestatud nii, et tegija masseerib liikumisharjutuste vältel järjest neerud, kopsud-hingamisteed, maksa, põrna ja “avab” südameenergia. Loetletud on organid, mis on otseselt seotud vereringega ning ka sisemise energiajõu protsessidega. Qigong harjutused on väga mitmekesised, samas toimivad need väga efektiivselt koostöös Taiji-ga.

Viis Tiibetlast

Tiibetis arendatud väga iidne võimlemissüsteem. Selle unikaalsus seisneb äärmises lihtsuses, samas üllatavalt mõjusas toimes. Viis harjutust(teatud tasemel ka kuues) on jõukohased peaaegu igaühele, kuid vajavad algõpet kogenud treeneri juhendamisel. Vaatamata suhtelisele lihtsusele on väga oluline tehnikate õige sooritus õige hingamisega. Oluline on määrata koormuse tase ning pauside kestus. Kuna Tiibet oli pikka aega suletud territoorium, siis sai Läänemaailm Viiest Tiibetlasest teada suhteliselt hiljuti. Samas muutus see kiiresti väga populaarseks võimlemisstiiliks kogu maailmas.

Hind ja maksmine
Piletid ostetakse kohapeal sularahas juhendajalt. 1 korra pilet 7€. 

Üldinfo:
Registreerumine on vajalik ja toimub TAO Keskuse kodulehe kaudu. 
KOHALE PALUME TULLA 10 min enne algust. 
Selga on vajalik panna liikumist võimaldavad riided. 
Soovi korral võta kaasa käterätik pesemisvahendid ja föön.

Juhendaja Viktor Palmet 
[email protected]
Tel: +372 512 8188